Recenze, Romantické příběhy

Kristan Higgins – Dokonalá partie

Pojďme se dnes společně věnovat knize Dokonalá partie od Kristan Higgins, kterou vydalo nakladatelství Ikar. Tento příběh je druhým dílem ze série o rodinném vinařství Modrá volavka, o jejímž prvním díle – Návrat na vinici jste se mohly dočíst řadu zajímavostí již v dřívějším článku.

Přeji příjemné počtení

big_dokonala-partie-kEY-330460.jpg

Dokonalá partie vypráví příběh mladé dívky Honor Hollandové, kterou opustí dlouholetý příběh a velice záhy se zasnoubí s její kamarádkou. Přijít takto o osudovou lásku je věc, kterou malé městečko nenechá jen tak a nechtěně dokáže sypat sůl do dosud nezhojeného zlomeného srdce. Ač se Honor zpočátku snaží tvářit, jako dívka jenž nic nerozhodí, přeci jen jednou pohár přeteče a z náhlého popudu navrhne šarmantnímu Tomovy dočasné manželství z rozumu. 
 
Samo o sobě to není rozhodnutí nijak špatné, jen kdyby se situace nezkomplikovala životem se snoubencem, kterého nezná, rozepří s dlouholetou kamarádkou a těžkou prací v rodinném vinařství. Ovšem asi nejtěžší chvíle nastane, když se ukáže, že předstíraná lásku funguje překvapivě dobře a Honor je nucena přemýšlet, jestli se vlastně ještě jedná o lásku předstíranou…
grapes-3550733_1920.jpg
Autorkou románu Dokonalá partie je americká autorka Kristan Higgins, která se českým čtenářům představila knihou Návrat na vinici, úvodního dílu série Modrá volavka. Dokonalou partii vydalo v Čechách nakladatelství Ikar, jako druhý díl série z rodinného vinařství Modrá volavka.
Dokonalá partie je příběh, který lze označit, jako klasického zástupce červených románů pro ženy. Jedná se o velice jednoduchou knihu, která se velice příjemně čte a děj rychle ubíhá. Zároveň je to však příběh, ke čtenáře výrazně nic nepřekvapí. Zápletka i závěr lze z velké části odhadnout již po několika stránkách, ale o to snadněji lze u knihy odpočívat, protože se není naprosto nutné zamýšlet se nad příběhem.
Přesto je nutné podotknout, že autorka vytvořila v rámci žánru romantických příběhů velice kvalitní román, v němž nechybí slovní přestřelky a prolínání běžných či komických situací s těžkými a mnohdy letitými duševními zraněními.
Romány pro ženy jsou žánrem, který čtenáři sice nepřináší výrazné překvapení či napětí, ale na druhou stranu v sobě mnohdy ukrývá situace, jenž prožívá řada čtenářek a kterým může příběh přinést řešení v jejich situaci. V Dokonalé partii je například ukázána problematika „zelených karet“ či jiných možností přechodného nebo trvalého  pobytu v cizím státě, konkrétně ve Spojených státech, a také jedna z motivací, jenž může stát za hledání řešení na pokraji zákona. Ať už je jím myšleno manželství z rozumu či jiné varianty.
Kromě toho se v příběhu objevuje i téma pěstounství či svěření dětí do péče příbuzných. Při čtení je možné se zamyslet, jestli je lepší svěřit dítě do péče třeba prarodičů nebo je prospěšnější svěření do péče někomu cizímu, který je bude mít rád jako vlastní.
Dokonalá partie je román, který bych vřele doporučila všem romantickým duším, které si rády přečtou svižný a odpočinkový příběh o osudové lásce. Oproti tomu kniha není vhodná pro čtenáře, kteří očekávají napětí a nečekané zvraty.
Příběh Dokonalá partie bych ohodnotila 100% a vřele doporučuji k přečtení.

1 komentář: „Kristan Higgins – Dokonalá partie“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s