Skryté poklady, Za kouzlem řemesel

Larenty – šperky pro mlsné jazýčky

Vítejte u článku, v němž se společně podíváme do kouzelné říše řemesel a českých handmade výrobků. Tentokráte se vydáme za Larenty – autorkou veselých šperků z polymeru imitujících jídlo.

Přeji příjemné počtení 🙂

Larenty, kterou také můžete naleznout pod jménem Soňa Režňáková, je mladá umělkyně, která se věnuje výrobě šperků s námětem miniatur jídla. Svou tvorbu Larenty nabízí na službě Fler.cz, vlastních webových stránkách i Facebooku.

Larenty na Fleru prodává již od roku 2012 a v době psaní článku (16. list.2018) měla na svém kontě téměř neuvěřitelných 6570 prodaných výrobků.

Tato autorka je opět krásným příkladem, kterak se nevinný koníček z dob studentského života může stát vaším koníčkem a plnohodnotně vás uživit. Více se o Larenty můžete dozvědět v rozhovoru, který vyšel v roce 2016 ve FlerMagu.

Jak jste si již mohli všimnout, Larenty se věnuje především vytváření miniatur jídla a také veselých náušnic s pejsky všech možných ras. Všechny šperky jsou vyrobeny z barevných polymerových hmot.

Své šperky zavěšuje na běžné bižuterní komponenty, ale není problém je za drobný příplatek vyměnit za kvalitnější kov.

Škála výrobků, které lze v obchůdku nalézt je velice široká. Od veselých pejsků, hadů, papoušků, slonů a dalších zvířátek, přes decentnější geometrické tvary a spony do vlasů, až po realistické miniatury nejrůznějších dobrot.

Ostatně právě nabídka náušnic i přívěšků s motivem dobrot je sama o sobě velice bohatá. Myslím si, že si zde nalezne svého oblíbence opravdu každý, ať už se jedná o masožravce, vinaře, fanouška amerických fasfoodů nebo milovníka tradičních českých cukráren. Je pro vás připraven např. duhový dort, tradiční lahůdkové chlebíčky, linecké cukroví, dorty nebo láhev vína se skleničkami.

Zásadní nevýhodou procházení obchůdku u Larenty je, že převážná většina návštěvníků dostane mlsnou, protože nabízeným dobrotám lze jen těžko odolat a též těžko uvěřit, že se nejedná o originál, ale cca 1 cm velikou imitaci.

S tvorbou Larenty jsem se poprvé setkala již před několika lety právě na Fleru a dlouho jsem její šperky jen tiše obdivovala. Upřímně jsem moc nevěřila, že ve skutečnosti mohou vypadat stejně krásně a reálně, jako na fotografiích.

Až před několika týdny jsem již nedokázala odolat a objednala si kouzelnou sadu konvičky a šálků s kávou. Musím říci, že kvalita dodaného zboží mne naprosto uchvátila. Larenty dokáže své šperky vytvořit do nejmenších detailů, jako je např. ovoce na zákusku nebo kostka cukru k šálku kávy.

Šperky jsou naprosto stejné, jako na fotografiích a velice precizně vytvořené, takže zcela jistě vydrží i běžné nošení. Zároveň díky jejich originalitě bude každá nositelka ozdobou svého okolí. 🙂

Vřele doporučuji se do obchůdku alespoň podívat a pokud i nakoupíte, věřím, že vás šperky svým důvtipem i kvalitou okouzlí stejně, jako okouzlily mne.

A to je pro dnešek již opravdu vše, děkuji vám za váš čas.

Přeji vám krásný adventní čas a Larenty spoustu spokojených zákazníků a moře nové inspirace na nové šperky.

Veškeré fotografie pochází ze stránky Fler.cz a jejich autorkou je Larenty.

3 komentáře: „Larenty – šperky pro mlsné jazýčky“

  1. Všechno to vypadá tak nádherně, tak pravě, jen v miniatuře. Nechápu, má zkrátka šikovné ručičky! Je to ohromný, já jednou měla náušnice donut a byla jsem z nich unesená, než se mi jedna ztratila :/ 😀

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s