Recenze, Romantické příběhy

Láska v knihkupectví

V dnešním článku se opět společně vydáme do známého londýnského knihkupectví U osamělých srdcí a to tentokráte s knihou Láska v knihkupectví z nakladatelství Sofa books. Těší se na vás odpočinkový a svěží příběh z londýnského předměstí.

Přeji příjemné počtení 🙂

Láska v knihkupectví vypráví příběh Verity, která se stará o účetnictví v knihkupectví U osamělých srdcí. Verity lze charakterizovat jako skalní fanynku Jane Austenové a také velkou introvertku, která se ze všech sil brání snaze svého okolí, jenž tkví v seznamování Verity s novými lidmi. S boji proti seznamování si vymyslí imaginárního přítele Petera, krásného a sympatického oceánografa, který je bohužel pracovně neustále na cestách a v Londýně se vyskytuje jen velice sporadicky.

Jak se však brzy ukáže, lež má krátké nohy a tajemný přítel Peter se bude muset zhmotnit aby ukojil zvědavost Veritiných přátel. Koloběh vtipných a nečekaných situací na sebe nenechá dlouho čekat a z tajemného přítele se vyklube vcelku sympatický a reálný mladý muž.

Láska v knihkupectví je volný pokračováním knihy Knihkupectví u Osamělých srdcí, jehož autorkou je Anie Darling. Román vyšel koncem roku 2018 v nakladatelství Sofa books.

Jak již samotný název napovídá, Láska v knihkupectví je lehký romantický příběh pro ženy, jehož příběh je sice poměrně předvídatelný, ale zároveň i protkaný řadou úsměvných situací a dialogů, což knize přidává podstatné body navíc.

Jednou ze zajímavostí a kladů Lásky v knihkupectví je, že hlavní postavou je velice introvertní mladá žena, díky níž se čtenáři mohou seznámit se slabými i silnými stránkami introvertů, byť v trochu nadsazené podobě. Ač se toto téma možná zdá někomu příliš banální, osobně si myslím, že je důležité v dnešní době, která je otevřena a nakloněna především extrovertům, upozorňovat na přínos introvertů do společnosti a také jejich silné i slabé stránky. Ač je příběh poměrně jednoduchý, jeho ohromný potenciál je v představení světa introvertů a zároveň ukázka, že podobné problémy nemají sami.

Láska v knihkupectví je velice zajímavá kniha, která však v sobě skrývá řadu slabších stránek. Opomeneme-li předvídatelnost děje či jednoduchý příběh, což jsou přeci jen charakteristické znaky všech románů pro ženy, lze knize vytknout značnou rozvláčnost a délku. Ačkoliv se v románu nenalézá místo zcela bez akce a je nutno podotknout, že se příběh odehrává během cca ½ roku, přesto si myslím, že 364 stran je poněkud zbytečně moc.

Román Láska v knihkupectví bych vřele doporučila všem romantickým duším, které hledají příjemnou oddechovou knížku na dovolenou. Zároveň se jedná o příběh, který jistě ocení řada introvertů, jenž se mohou ujistit, že podobné problémy ve vztahu k lidem ve svém okolí neřeší jen oni.

Lásku v knihkupectví hodnotím 80% a vřele doporučuji k přečtení.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s