Literární kavárna, Romantické příběhy, Skryté poklady, tipy na výlet, Zapomenuté obchůdky

Knihkupectví Expedice

Moji milí, vítejte u úvodního článku z nové rubriky Zapomenuté obchůdky, v němž bych vám ráda představila malé knihkupectví Expedice z Českého Krumlova.

Toto knihkupectví má nejen úžasnou atmosféru, ale zároveň i zapomenutého ducha malých soukromých knihkupectví, která statečně odolávají velkým knižním domům.

Přeji příjemné počtení 🙂

Knihkupectví expedice je malý rodinný obchůdek, jehož vznik je v obch.rejstř. datován do roku 2012 a jeho vlastníky je rodina Troupových.

Ač se jedná o ryze české knihkupectví, zcela jistě jej nemine žádný turista, který se vydá do Českého Krumlova. Krámek se nachází v samém srdci historického centra, jen pár kroků od Kostela svatého Víta a Náměstí Svornosti.

Pro návštěvníky má otevřeno ve všední dny mezi 9 a 18 hodinou a o celém víkendu mezi 10 a 17 hodinou.

Expedice nabízí až překvapivě široké spektrum žánrů a titulů, ať už se jedná o klasické detektivky či romány pro ženy a nebo specifičtější obrazové publikace pro děti a také turisty, tedy v případě publikací věnovaných kráse České republiky nebo osobnosti např. Alfonse Muchy. 

Za zmínku jistě stojí, že velká část nabídky se věnuje populárně-naučným knihám (ať už se jedná o esoteriku, vaření, rukodělné činnosti a nebo knihy věnované umění) a zároveň také nejmenším čtenářům, jen pro sebe mají celou sklepní místnost.

V knihkupectví lze nalézt pestrou nabídku knih a románů, které se věnují Šumavě, Novohradským horám, Lipensku i Blanskému lesu. Pokud hledáte nějakou knihu z jihozápadních Čech, vřele doporučuji zavítat právě do tohoto knihkupectví, protože zde lze nalézt i tituly, jenž v běžné knihkupecké síti nelze zakoupit.

Knihkupectví Expedice je pro mne velice srdečním místem, kam se vracím vždy, když zavítám do Českého Krumlova.

Je pro mne důkazem, že Český Krumlov i další památky nemusí být nutně majetkem zahraničních turistům, ale že se tam může dařit i tradičním českým firmám a výrobkům ukazujícím nejen cizincům, ale také českým turistům a místním obyvatelům trochu té naší tradiční kultury.

V obchůdku lze nalézt vždy příjemný klid a milou obsluhu, která vás velice ráda obslouží. Expedice je pro mne zároveň symbolem nostalgie, protože se snad o jediné „soukromé“ či rodinné knihkupectví, které znám v celých jižních a jihozápadních Čechách, což se mi zdá velice smutné.

Ač některé knihkupecké sítě mám poměrně ráda, přesto si myslím, že se nic nevyrovná originálním a trochu žánrově specifickým knihkupectvím, které odrážejí zájmy i osobnost svých majitelů. Je poměrně vzrušující navštívit knihkupectví a netušit, jestli nabízí váš oblíbený žánr či nabídku preferovaného nakladatele a jaké knihy tam objevíte, protože se do běžné prodejní sítě nedostanou, stejně jako tady knihy o Šumavě. 

Škoda jen, že těchto malých knihkupectví není podstatně více a také, že jim nároky knižních distribucí mnohdy zbytečně komplikují svými nároky jejich i tak často nejistou existenci.

Do Expedice se velice ráda vracím i kvůli, již zmiňované, nabídce knížek a románů z prostředí současnosti i historie života na Šumavě, které se většinou dají sehnat jen přes internet.

Český Krumlov patří mezi mé srdeční místa, z nichž sálá tajemná atmosféra dávných časů, kterou doprovází všudypřítomné šumění a vůně Vltavy, jenž i v nejparnějším létě příjemně ochlazuje vzduch, i rozjařené volání vodáků.

Ale pokud bych vám z něj měla doporučit místo, jenž prostě nemůžete minout, pak je to právě knihkupectví Expedice.

A pokud jej opravdu navštívíte, pak můžete mít příjemný pocit, že jste koupili knížku od konkrétních lidí, kteří svůj obchod provozují s patřičnou láskou a obětavostí, a ne jen od neosobního korporátu. 

Přeji vám  krásný den i inspirativní chvíle strávené v knihkupectví Expedice.

Zároveň přeji i samotnému knihkupectví mnoho šťastných let a spokojených stálých zákazníků.

Váš Tatafa 

🙂

1 komentář: „Knihkupectví Expedice“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s