Recenze, Romantické příběhy

Kasie West – Okamžik pravdy

Krásný den, vítejte u nového knižního hodnocení. Tentokrát jsem si pro vás připravila knížku Okamžik pravdy od Kasie West, kterou v roce 2021 vydalo nakladatelství Cooboo. Pojďme se společně začíst do příběhu o hledání lásky, překonávání strachu a také o vyrovnávání se se smrtí dítěte.

Přeji příjemné počtení 🙂

„Skrývá se pod maskou kluk jejího srdce?

Hadley Moorová v šestnácti letech přesně ví, co je zač – plavkyně, která díky tomuto sportu získá stipendium na univerzitu. A tomuhle cíli obětuje vše. Takže když jeden z jejích tréninků naruší záhadný kluk v kostýmu akčního hrdiny Heatha Halla, nepřijde jí to zábavné. Místo toho se rozhodne, že zjistí, kdo to byl, aby dalším vyrušením předešla. Překvapí ji, kolik potenciálních kandidátů se za maskou Heatha Halla může skrývat – včetně jejího bývalého nebo kluka, do kterého je zakoukaná její nejlepší kamarádka.

Podaří se jí tuhle záhadu rozklíčovat? Zvlášť když má plnou hlavu někoho, po kom by rozhodně toužit neměla?“

Okamžik pravdy je román, který jasně ukazuje, že Kasie West patří mezi nejlepší autorky young adult romantických příběhů. 😍

Příběh se příjemně čte, rychle utíká a v rámci možností svého žánru je i poměrně nepředvídatelný.

Osobně se mě tahle knížka zaujala tím, jak otevírá aktuální a poměrně závažná témata se kterými bojují (nejen) dospívající. Okamžik pravdy přináší dvě hlavní linky, které mohou přivést čtenáře k zamyšlení.🤔 První linkou či otázkou je strach 😲- to jak si jej pojmenovat, jak ho překonat a nebo také, jak se s ním naučit žít. A druhým, poněkud těžším tématem, je smrt dítěte v rodině ☠️- jak se s ní vyrovnávají rodiče, jak se mohou cítit sourozenci, a také jaké škody mohou vzniknout, pokud se rodina nepokusí s touto tragédií vyrovnat nebo požádat o pomoc odborníky.

Knížce lze samozřejmě vytknout řadu klišé, generalizací a stereotypů se kterými zde autorka pracuje.

Přesto bych však chtěla román vřele doporučit nejen dospívajícím čtenářům, protože u téhle knížky se mohou zamyslet i podstatně starší čtenáři.😉

Okamžik pravdy hodnotím 4/5⭐️ a už teď se těším na další autorčiny knížky. 😉

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s