Recenze, Romantické příběhy

Odmaskovaná Julie

Krásný den, vítejte u nového knižního hodnocení. Dneska jsem si pro vás připravila další knížku od americké spisovatelky Teri Wilson – Odmaskovaná Julie, kterou v roce 2020 vydalo nakladatelství Baronet. Jedná se o poutavý romantický příběh o dvou znepřátelených rodinách vyrábějících domácí čokoládu, při jehož psaní se autorka volně inspirovala legendárním dramatem Romeo a Julie od Williama Shakespeara.

Přeji příjemné počtení 🙂

„Už od dob, kdy se jako malá dívenka učila vyrábět bonbony v rodinné dílně, věděla Julie Arabellová o nepřátelství mezi klany Arabellů a Mezzanottů. Ač se jejich krámky nacházely na jedné ulici, pyšní konkurenti z obou rodin se sobě navzájem vyhýbali jako čert kříži. Až do onoho večera, kdy se Julie na maškarním plese setkala s pohledným neznámým a propadla jeho kouzlu. A ke své hrůze zjistila, že záhadný muž nese zapovězené příjmení Mezzanotte!

Věčný příběh milenců z Verony je tentokrát zasazený do kouzelné krajiny kalifornského Napa Valley a oslazený svůdnou, hříšnou, neodolatelnou chutí čokolády…

Druhý z řady románů Teri Wilson inspirovaných příběhy světové literatury, tentokrát nesmrtelným dílem Williama Shakespeara Romeo a Julie.“

Odmaskovaná Julie je příběh napsaný veliče čtivým jazykem, který čtenáře snadno vtáhne do děje a jen tak nepustí. Hlavní zápletka i převážná část děje je tvořena mírně šablonovitě na základě dramatu od Williama Shakespeara Romeo a Julie.

Autorka se myslím ani nesnaží svého čtenáře výrazněji ničím překvapit – jak lze již podle názvu předpokládat, hlavní postavy jsou potomky znepřátelených rodin vyrábějících čokoládu na malém anglickém městečku, jejichž vzájemnou nenávist způsobilo drobné nedorozumění.

Knížku lze zcela jistě pochválit především za zajímavé prostředí, ve kterém autorka příběh rozehrála. Čtenáři se představí voňavý, sladký, ale také poměrně tvrdý svět čokolády a jejich výrobců v Anglii i Itálii, a také prostředí kulinářských soutěží.

Dle očekávání obsahuje kniha poměrně velké množství klišé, generalizací, stereotypů a už podle anotace každý čtenář dokáže odhadnout převážnou část děje i zvratů, takže čtenáře při čtení vlastně vůbec nic nepřekvapí.

Román se bohužel ničím výrazně neodlišuje od klasických „harlekýnek“ či jiných příběhů červené knihovny.

Odmaskovaná Julie je prostě jedna z řady odpočinkových romantických knížek, které vás sice při prvním čtení naprosto okouzlí, ale za pár týdnů už naprosto nebudete tušit o čem vlastně byla.

Přesto bych tento příběh vřele doporučila všem romantickým duším, které mají rády odpočinkové příběhy s vůní čokolády a s nádechem velkého rodinného dramatu ve stylu Romea a Julie. 🙂

Mé hodnocení knížky je 4/5⭐

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s