Recenze, Romantické příběhy

Úžasný pan Darcy

Krásný den, vítejte u nového knižního hodnocení. V dnešním článku jsem si pro vás připravila knížku Úžasný pan Darcy od americké autorky Teri Wilson, kterou v roce 2020 vydalo nakladatelství Baronet. Pojďme se společně blíže podívat na volnou adaptaci románu Jane Austenové Pýcha a předsudek, která nás zavede do prostředí psích výstav a soutěží v současné Anglii.

Přeji příjemné počtení. 🙂

„Elizabeth Scottová nesnáší bohaté, mocné a nabubřelé muže, vždyť kvůli jednomu takovému musela opustit vytoužené místo učitelky na exkluzivní manhattanské škole. A tak není divu, že když potká pohledného a očividně dobře situovaného Donovana Darcyho, automaticky ho považuje za arogantního a přezíravého protivu, za ukázkový exemplář snoba, jemuž je nejlepší se oklikou vyhnout. Navíc je to chladný a sarkastický Angličan s bezchybným windsorským uzlem na kravatě a manžetovými knoflíčky od Tiffanyho! Jenže ať už za to může náhoda, osud, společná láska ke psům nebo duch Jane Austenové, jejich cesty se neustále kříží…

První z řady románů Teri Wilson inspirovaných příběhy světové literatury, tentokrát nesmrtelným dílem Jane Austen Pýcha a předsudek.“

Úžasný pan Darcy je napsaná velice čtivým a také poutavým jazykem, který čtenáře snadno a rychle vtáhne do děje. Celý příběh lze označit jako velice volnou adaptaci románu Pýcha a předsudek od Jane Austenové, který se však celý odehrává v současnosti.

Osobně mám z této knížky poměrně rozporuplné pocity. Příběh mne sice naprosto okouzlil svým námětem, prostředím psích výstav, které bylo pro mne dosud naprosto neznámé, a také zapojením pejsků do děje. Nemluvě o tom, že naprosto zbožňuji „kavalírky“, tedy psí plemeno, které má v knížce doslova hlavní roli. Díky čemuž bych knížku vřele doporučila všem milovníkům pejsků. 🙂

Na druhou stranu byla knížka pro mne i značným zklamáním. Román se naprosto ničím neodlišuje od klasických „harlekýnek“ či jiných příběhů červené knihovny. Knížka obsahuje velké množství klišé, stereotypů a příběh nedokáže ničím výrazně překvapit.

Bohužel nedokáži říci, kolik má román společného s Pýchou a předsudkem, protože jsem ji nikdy nečetla, ale předpokládám, že podobnost nebude nijak výrazná.

Úžasný pan Darcy je prostě jedna z řady odpočinkových romantických knížek, které vás sice při prvním čtení naprosto okouzlí, ale za pár týdnů už naprosto nebudete tušit o čem vlastně byla.

Mé hodnocení knížky je 3/5⭐

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s