Recenze, Romantické příběhy

Snít znovu

Krásný den, vítejte u nového knižního hodnocení. Dneska jsem si pro vás připravila román Snít znovu, což je závěrečný díl série Začít znovu od známé německé autorky Mony Kasten. Tuto knížku vydalo v roce 2021 nakladatelství Omega. Pojďme se společně podívat blíže na romantický příběh ze školních lavic v němž se můžete hlouběji podívat nejen do světa hokeje, ale také života začínajících herců v Los Angeles.

Přeji příjemné počtení 🙂

„Když se Jude Livingstonové v Los Angeles zhroutí sny, utíká za svým bratrem do Woodshillu, kde se chce znovu postavit na vlastní nohy. Jenže netuší, že jedním ze spolubydlících v bratrově domě je i její bývalý přítel Blake, kterému zlomila srdce. Blake jí hned na začátku dává jasně najevo, že mezi nimi už nikdy nemůže nic být. A ačkoli se toho Jude snaží držet, situace se začíná dost komplikovat…

Další román úspěšné autorky Mony Kasten, kterou si oblíbily čtenářky nejen v Německu. Ke známým postavám a příběhům z Woodshillu se v tomto díle připojuje odvážná a talentovaná herečka Jude.“

Knížka Snít znovu je napsána velice čtivým a také poměrně jednoduchým jazykem, který čtenáře snadno vtáhne do děje a jen tak nepustí. Autorka v příběhu nepoužívá příliš popisů reálií ani hlavních postav, díky čemuž se ani dospívající čtenáři při čtení rozhodně nudit nebudou. 🙂

Knížka lze zcela jistě pochválit za zajímavé prostředí, ve kterém se příběh odehrává. Českému čtenáři je představen styl výuky typický pro Spojené státy Americké, prostředí studentských hokejových soutěží a také jak těžké to mohou mít začínající herci v proslulém Los Angeles.

Hloubavější čtenáři se mohou, kromě vychutnání romantického příběhu, také zamyslet nad řadou témat – například nad tím, jak je těžké ztratit veškeré iluze o světě a začít si hledat (staro)nové životní cíle a sny, jak najít po velkém neúspěchu novou motivaci k dalšímu snažení se nebo proč je zbytečné tajit své osobní prohry a zranění před svými rodiči.

Románu lze vytknout řadu klišé, generalizací a stereotypů objevujících se v příběhu. Zároveň je kniha velice předvídatelná, takže každý čtenář už po pár úvodních stránkách ví, jaké dějové zvraty se v knize pravděpodobně objeví i jak celý příběh dopadne.

Osobně bych si dovedla představit, že by knížka byla o pár stránek kratší, protože mi příběh přišel místy zbytečně zdlouhavý a natahovaný.

Román Snít znovu bych vřele doporučila všem čtenářům, kteří mají rádi odpočinkové romantické příběhy pro dospívající z prostředí amerických škol a hokejových turnajů.

Mé hodnocení knížky je 4/5⭐

1 komentář: „Snít znovu“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s