Recenze, Romantické příběhy

Talisman pro štěstí

Krásný den, vítejte u dalšího knižního hodnocení. 🙂 Dneska jsem si pro vás připravila knížku Talisman pro štěstí od kanadské spisovatelky Heleny Hunting, kterou v roce 2019 vydalo nakladatelství Baronet. Pojďme se společně podívat na romantický příběh odehrávající se ve dvou velice odlišný prostředích hokejové NHL a oblastní nemocnice.

Přeji příjemné počtení 🙂

„Je to láska, nebo je pro něj pouze talismanem pro štěstí?

Lila netuší, co pro ni bylo horší: den, kdy ji Ethan opustil, aby se soustředil na svou hokejovou kariéru, nebo den, kdy se o osm let později vrátil. Rád by navázal tam, kde kdysi přestali, Lila však už není ta samá dívka a ani jí nechce být.

Ethan Kase touží po své někdejší slávě a to znamená získat Lilu zpět. S ní po boku dokáže učiněná kouzla.

Lila ho chce pustit zpět do svého srdce, dozví se však, že Ethanovi nejde o ni, ale o jeho hokejové umění. Jenže Ethan o Lilu už jednou přišel a teď udělá cokoli, klidně obětuje i svoji kariéru, aby Lilu znovu neztratil.“

Talisman pro štěstí je napsán velice čtivým a svižným jazykem, který rychle vtáhne čtenáře do děje. Autorka v příběhu používá poměrně akční styl vyprávění, ve kterém se příliš neobjevují popisy okolí ani hlavních postav.

Osobně musím říci, že mám po přečtení tohoto příběhu značně rozporuplné pocity.

Knížku lze určitě ocenit za to, že ji lze krásně přečíst za jedno odpoledne a není potřeba nad ní příliš přemýšlet.

Hloubavější čtenář se možná i dokáže zamyslet nad otázkou zdravého sebevědomí, budování vztahů v nichž jsou si oba partneři rovni nebo o tom, co čemu klademe vinu za své (ne)úspěchy.

Jinak jsou však středobodem celého příběhu podrobně rozepsané milostné scény a erotické hrátky hlavních postav.

Talisman pro štěstí se bohužel nijak výrazně neodlišuje od řady dalších příběhů z červené knihovny s erotickým námětem.

Příběh je plný klišé, generalizace a jeho pointa i zápletka je čtenáři známá už po prvních stránkách.

Osobně mi poměrně vadilo nastavení příběhu, ve kterém všechny postavy považovali za naprosto samozřejmé, že je naprosto normální, aby se žena naprosto ve všem podřídila a přizpůsobila svému partnerovi, který si téměř ani nevšímá jejích potřeb a starostí. I když i toto klišé je nedílnou součástí příběhů z červené knihovny, tak si přeji jen říkám, že už by mohlo být načase je konečně v jednadvacátém století opustit a najít si jiný námět. Aby široká veřejnost pochopila, že emancipované a samostatné ženy nejsou jen abnormality, ale naprosto normální věc.

Talisman pro štěstí lze vřele doporučit všem čtenářům, kteří si chtějí odpočinout u erotického příběhu a nechtějí nad dějem vůbec přemýšlet…

Mé hodnocení knížky je 3/5⭐

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s