Recenze, Romantické příběhy

Královnou krásy z donucení

Krásný den, vítejte u nového knižního hodnocení. V dnešním článku jsem si pro vás připravila knížku Královnou krásy z donucení od americké spisovatelky Teri Wilson, kterou v roce 2021 vydalo nakladatelství Baronet. Pojďme se společně podívat do zdánlivě atraktivního prostředí soutěží o královnu krásy v Americe, které může být nedostižným snem pro řadu mladých slečen.

Přeji příjemné počtení 🙂

„Charlotte Gormanová miluje svou práci knihovnice na základní škole a volný čas tráví nejraději s nosem zabořeným v knihách.

Kdežto její sestra Ginny, dvojče, s níž jsou si podobné jako vejce vejci, je královnou sociálních sítí a majitelkou korunek královny krásy z nejrůznějších soutěží. Jedna cenná tiára jí ale ještě ve sbírce chybí, a to ze soutěže Miss American Treasure, kterou před lety vyhrála jejich matka. Ginny je odhodlaná jít v máminých stopách a využít poslední rok, kdy se může soutěže zúčastnit.

Jenže zasáhne osud a dvojčata si podobně jako kdysi v dětství vymění místa. Promění se Charlotte s pomocí napletených vlasů, prodloužených řas, tuny mejkapu a vysokánských podpatků ve svou atraktivní sestru, nebo se jí povede zůstat sama sebou?“

Knížka Královnou krásy z donucení je napsána velice čtivým jazykem, který poměrně snadno vtáhne čtenáře do děje a příběh rychle ubíhá.

Jedná se o odpočinkový román, který ničím výrazně nevybočuje z řady romantických příběhů pro dívky. Hlavní zápletku, závěr i většinu děje lze odhadnout již po několika stránkách a čtenáři příběh nepřinese ani příliš podnětů k zamyšlení nad nějakým tématem.

Knížka lze ocenit za velice exkluzivní a zajímavé prostředí amerických soutěží o královnu krásy, ve kterém se celý děj odehrává. Autorka přináší poměrně zajímavou sondu do jednotlivých částí soutěže i rozdílnosti lidí, kteří se těchto událostí zúčastňují.

Osobně se mi na knížce líbilo, že zde byl poměrně podrobně rozebírán vztah nejen mezi hlavním párem, ale také mezi Charlotte a její sestrou Ginny. Myslím si, že žádné rodině se nevyhne problém s tím, že jeden ze sourozenců je ten „lepší“ a druhý ten neustále kritizovaný nebo podceňovaný. A právě k přemýšlení nad otázkou nastavení vztahů mezi sourozenci může tato kniha příjemně motivovat.

Příběhu lze zcela jistě vytknout řadu klišé, generalizací i práci se stereotypy, které jsou však nedílnou součástí žánru romantických příběhů pro ženy. Osobně mne na knize trochu zamrzelo, že zde knihovna a knihovnice byli vykresleny jako ultra nudné a šedivé myšky, kterým je potřeba se vyhnout velikým obloukem. A přitom z vlastní zkušenosti knihovnice v Akademické knihovně vím, že je to právě naopak a knihovny dokáží být pořádně rušná místa. 🙂

Královnou krásy z donucení je zcela určitě příjemný romantický příběh ze zajímavého prostředí a se sympatickými postavami, u kterého se dá krásně odpočinout a vřele doporučuji k jeho přečtení. Zároveň se jedná o námět, s nímž červená knihovna pracuje poměrně často, takže se dá předpokládat, že za pár měsíců nebudete vědět, o čem tato kniha vlastně byla …

Mé hodnocení knížky je 4/5⭐

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s