Focení, tipy na výlet

Po březích Nežárky

Krásný den, vítejte u nového článku, ve kterém bych vám ráda představila několik zajímavých zákoutí z jižních Čech. Tentokrát mám pro vás pár střípků ze zhruba procházky po břehu řeky Nežárky – konkrétně z Lásenice do Jindřichova Hradce.

Přeji příjemné počtení 🙂

Jak již bylo zmíněno výše, na následujících snímcích naleznete pár střípků z jedné květnové vycházky z Lásenice do Jindřichova Hradce, která z velké části kopírovala tok řeky Nežárky.

Jedná se o trasu dlouhou cca 9 až 12 kilometrů (kilometráž turistických tras a mapy.cz se v tomto případě „mírně“ rozcházejí 😉 ), která vede převážně po polních cestách nebo místních nefrekventovaných silnicích. Pohodovou chůzí vám celá procházka zabere zhruba 2 až 3 hodiny a nabídne mnoho zajímavých míst k focení.

Osobně tuto trasu příliš nedoporučuji za horkého počasí, protože nenabízí příliš stínu, a také není úplně vhodná pro kočárky, jelikož se místy jde jen úzkou pěšinou.

Ovšem jinak vřele doporučuji k navštívení a poznání trochu jiného kousku jižních Čech, než vám doporučují běžné turistické průvodce. 🙂

[Foceno 9.května2021]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s