Recenze, Romantické příběhy

Možná tentokrát

Krásný den, vítejte u nového knižního hodnocení. V dnešním článku jsem si pro vás připravila knížku Možná tentokrát od známé americké autorky Kasie West, kterou v roce 2021 vydalo nakladatelství CooBoo. Pojďme se společně podívat na oddechový young audult román z prostředí nejrůznějších amerických oslav a květinového salonu.

Přeji příjemné počtení 🙂

„Jeden rok. Devět událostí. Devět šancí.. se zamilovat?

Svatby. Pohřby. Grilovačky. Novoroční párty. Je jedno, jakou událost vyjmenujete, Sophie Evansová tam bude. No, musí tam být. Sophie pracuje pro místní floristku, takže ji můžete najít na každé větší události v jejím malém městečku, jak aranžuje květiny a hasí rodinná dramata.

Přidejte Andrewa Harta. Syn nového nóbl kuchaře, je najednou nucen účastnit se stejných událostí jako Sophie. Myslí si, že má na vše nárok, je arogantní a konzervativní. Sophie chce jen dělat svou práci a dokončit své skici, aby se mohla přihlásit na školu designu. Ale pokaždé, když se otočí, tak je tam Andrew, který se jí staví do cesty a komplikuje jí život. Až do dne, kdy začne přemítat o tom, jestli je komplikované až tak špatné…“

Román Možná tentokrát je napsán velice čtivým a chytlavým jazykem, která čtenáře snadno vtáhne do děje. Autorka používá jednodušší styl vyprávění, který je charakteristický pro žánr young adult.

Knížku lze pochválit za zajímavé prostředí, ve kterém se příběh odehrává – pro českého čtenáře může být velice lákavé seznámení se s tradicemi, zvyklostmi i průběhem některých oslav i svátků ve Spojených státech Amerických.

Osobně musím říci, že mne román hodně zklamal.

Autorka sice postavila příběh v zajímavých kulisách i s poměrně originální zápletkou a tématy, které jsou pro dospívající čtenáře aktuální, ale žádnou z nastíněných věcí podrobněji nerozebrala.

Po celou dobu čtení jsem měla pocit, že autorka pouze nahodile skáče od jedné události ke druhé, aniž by je nějak propojila nebo se jim více věnovala, a to nejen v případě některých vedlejších postav, ale ani u hlavních hrdinů celého románu. Autorka bohužel ani nenechá čtenáře hlouběji poznat či případně se dokonce ztotožnit s některou z postav, které jsou popsány velice obecně a stručně.

Obecně nelze příliš očekávat, že romantické příběhy pro ženy i dívky jsou reálné, ale v případě této knížky je již po několika úvodních stránkách jasné, že se jedná o naprosto neuvěřitelný a nereálný román.

Samozřejmě příběh obsahuje řadu generalizací, klišé i stereotypů a děj i hlavní zápletka je všem čtenářům známý již po několika úvodních stránkách.

Osobně mne však nejvíce zklamal závěr knihy, který působí velice násilně utnutý, jako by autorka přestala psát uprostřed rozepsaného souvětí.

Možná tentokrát je knížka, která určitě zaujme všechny romantické duše, které mají rády příběhy u nichž není absolutně nutné přemýšlet.

Ovšem na druhou stranu je to zároveň román, u kterého po pár dnech naprosto nebudete tušit o čem byl, protože ve vás nezanechá výraznější stopu.

Mé hodnocení knížky je 2/5⭐

1 komentář: „Možná tentokrát“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s