Recenze, Romantické příběhy

Zmrzlinové sedmé nebe

Krásný den, vítejte u dalšího knižního hodnocení. Dneska jsem si pro vás připravila trochu starší knížku od Abby Clemens – Zmrzlinové sedmé nebe, kterou v roce 2014 vydalo nakladatelství Argo. Čeká na vás romantický příběh o osudové lásce, ale také tvrdé dřině při otvírání nového zmrzlinářství a úskalí, která může přinášet (nejen) do společného podnikání vztah mezi sourozenci s odlišnými charaktery.

Přeji příjemné počtení 🙂

„Když Imogen a Anně náhle zemře babička a odkáže jim cukrárnu na pláži, jejich životy se převrátí naruby. Jenže staromilská retro cukrárna potřebuje zoufale získat zákazníky, jinak dědictví babičky Vivien zmizí nadobro.

Blíží se léto a Anna s Imogen se rozhodnou, že to nevzdají a že právě jejich zmrzlinárna se dostane na mapu gurmánských zážitků na jižním pobřeží Anglie.

Jenže zatímco Imogen zůstane za pultem, Anna se vydá do Itálie pochytat nejnovější trendy ve světě zmrzliny – a přitom zjistí, že práce po boku špičkových odborníků může přinést nejen nové znalosti…“

Zmrzlinové sedmé nebe je příběh, který se velice příjemně a rychle čte. V závěru knihy pak autorka pro čtenáře přichystala malý „dárek“ v podobě několika vyzkoušených receptů na domácí zmrzlinu, které určitě stojí za to vyzkoušet. 🙂

Knížka lze určitě pochválit za velice originální námět i umístění příběh, kterým je obnovení starého rodinného zmrzlinářství na pobřeží Anglie. Společně s hlavními hrdinkami může čtenář postupně objevovat tajemství výroby poctivé domácí zmrzliny i nástrahy v počátcích podnikání. Zároveň je zde zajímavé ukázáno, jak těžké a zároveň obohacující je společný život a podnikání se sourozencem, zvláště pokud se jedná o lidi (nejen) rozdílných povah, ale také zájmů a životních cílů.

Za jeden z hlavních nedostatků příběhu lze zcela jistě označit množství klišé či generalizací na kterých je postavený příběh – třeba to, že se obě sestry zamilují hned do prvních chlapů, které jim přijdou do cesty, a nebo že zápletku i závěr zná čtenář hned po několika úvodních stránkách.

Ovšem klišé a generalizace k tomuto žánru i předvídatelný konec a hlavní osnova příběh tak trochu neodmyslitelně patří a bez nich by romantické příběhy pro ženy neměly do „správné kouzlo“.

Pro mne osobně je však Zmrzlinové sedmé nebe především knížkou s poměrně nevyužitým potenciálem. Autorka sice použila velice příjemný jazyk a originální námět, ale finální zpracování je takové „obyčejné“ a ničím nezajímavé. Mám velice ráda knížky, u kterých není příliš třeba přemýšlet a ani mi příliš nevadí, když jsou napsané šablonovitě. Ovšem opravdu nemám ráda, pokud je příběh natolik „nijaký“ a všední, že si sice čtení užiji, ale už po pár dnech naprosto netuším, o čem knížka byla. A bohužel přesně u románu stalo.

Knížka lze určitě doporučit čtenářům, kteří chtějí naprosto vypnout a odpočinout si u romantického příběhu ze zajímavého prostředí. Ovšem, pokud hledáte román pro ženy s hlubší myšlenkou, na který do smrti nezapomenete, tak toto opravdu není kniha pro vás. 😦

Mé hodnocení knížky je 3/5⭐

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s