Recenze, Romantické příběhy

Neodolatelný ničema

Krásný den, vítejte u nového knižního hodnocení. V dnešním článku jsem si pro vás připravila knihu Neodolatelný ničema od Valerie Bowman, kterou v roce 2020 vydalo nakladatelství Ikar. Pojďme se společně zasnít nad historickým románem o osudové lásce, který se odehrává v prostředí pirátských lodí krátce po skončení Napoleonských válek.

Přeji příjemné počtení 🙂

„Lady Daphne Swiftová vždy obdivovala své dva bratry, kteří hrdě sloužili koruně. Ona sama je možná žena, ale je odhodlaná dokázat, že dovede být stejně užitečná jako muži v její rodině. Dokonce zajde tak daleko, že se tajně vdá za špióna.

Kapitán Rafe Cavendish byl navíc jejímu srdci už dlouho blízký. Jenže po jejich první společné misi, když si Daphne uvědomí, že Rafe vnímá jejich manželství jako ryze profesní záležitost, rozhodne se pro okamžité anulování sňatku. Dá si za cíl co nejrychleji se vdát za jiného, aby na Rafa zapomněla, a mohla se tak věnovat své další misi – najít člověka, který zabil jejího bratra…

Kapitán Rafe Cavedish byl už na mnoha misích, jedna ho ale nikdy nepřestane pronásledovat. Ta, při které zemřel Donald Swift, Daphnein starší bratr. On sám život Daphne ohrozil už jednou, podruhé se to nestane. Teď musí najít muže, který zabil jejího bratra a přesvědčit Daphne, aby mu dala druhou šanci.

Jenže Daphne už přemluvila svého druhého bratra Juliana, aby jí pomohl vyřídit rychlou anulaci sňatku. Hodlá se vdát za nějakého snoba, který se o ni zajímá jen pro její majetek a postavení.

Podaří se Rafovi získat srdce Daphne a pomstít její rodinu?“

Knížka Neodolatelný ničema je napsána velice čtivým jazykem, který snadno vtáhne čtenáře do děje. Stejně jako předchozí díly se tento román sice odehrává přibližně v 18. století v prostředí anglické šlechty, ale všechny postavy hovoří velice moderním jazykem a není zde nouze o sarkastické či ironické slovní přestřelky (nejen) mezi hlavními postavami.

Tuto knihu lze zcela jistě pochválit právě za humorný a akční styl vyprávění, který bez zbytečných popisů stále udržuje čtenáře ve střehu. Hlavním kladem je u tohoto románu prostředí, kde se převážná část děje odehrává. Autorka čtenáři představuje prostředí pirátů, přístavů a námořnických putyk v kontrastu s noblesním a korektním světem anglické šlechty, což je i v historických románech prostředí poměrně neobvyklé.

Jako drobný nedostatek lze u knihy zmínit naprostou historickou nereálnost příběhu – ať už v tom, jak spolu postavy hovoří a jak jednají, nebo také v situacích, které řeší a zažívají – např. anulování sňatku atd. Nicméně na to, že příběh není historicky věrný upozorňuje sama autorka také v poděkování.

Dále lze Neodolatelnému ničemovi vytknout množství klišé a generalizací, což jsou ovšem prvky, které k žánru historických románů ve stylu červené knihovny neodmyslitelně patří.

Román Neodolatelný ničema vřele doporučuji všem romantickým duším, které mají rády romantické historické příběhy se špetkou humoru, které se odehrávají na neobvyklých místech. 🙂

Mé hodnocení knížky je 5/5⭐

1 komentář: „Neodolatelný ničema“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s