Recenze, Romantické příběhy

Cukrárna v Paříži

Krásný den, vítejte u dalšího knižního hodnocení. V dnešním článku se společně podíváme na knížku Cukrárna v Paříži od Julie Caplin, kterou v roce 2019 vydalo nakladatelství Cosmopolis. Čeká na vás romantický příběh plný voňavých zákusků v prostředí Paříže.

Přeji příjemné počtení 🙂

Cukrárna v Paříži vypráví o Nině, která již vyzkoušela velké množství nejrůznějších profesí a stále nedokáže nalézt to pravé. Zároveň má velkou a hlučnou rodinu, která se jí jako benjamínka stále snaží ochraňovat a ve všem radit.

Jejím velkým snem je osamostatnit se, což se jí splní, když dostane nabídku na práci v Paříži. V Paříži by měla pomáhat s přípravou cukrářského kurzu pro amatéry. Má to však drobný háček – vedoucím kurzu není nikdo jiný, než velice úspěšný a zároveň protivný šéfkuchař Sebastian, do kterého byla Nina v dětství zamilovaná.

Dokáže se Nina odpoutat od dřívějších citů a najde v malé pařížské cukrárně to, po čem opravdu touží?

Cukrárna v Paříži je napsána čtivým jazykem a autorka dokáže prostřednictvím příběhu velice realisticky přenést veškeré vůně, chutě i pocity až ke čtenáři.

Za velké pozitivum tohoto románu lze označit velice povedené a podrobně rozepsané příběhy nejen hlavních hrdinů, ale také vedlejších postav, což u tohoto žánru nebývá příliš časté.

Autorka nenásilnou formou přivádí čtenáře k zamyšlení nad tím, jaká úskalí či duševní radosti i strasti mohou prožívat lidé vyrůstající se spoustou sourozenců i naopak jedináčci z nepříliš fungujících rodin.

Zároveň je zde nastíněna myšlenka toho, že při organizování jakýchkoliv kurzů či volnočasových aktivit je potřeba se také zamýšlet nad tím, proč se do nich účastníci zapojili. Jestli jejich motivací bylo „jen“ získání nových znalostí a zkušeností nebo je k účasti přivedla snaha vyléčit nějaké zranění či zaplnit díru ve svém životě. A kromě motivace k účasti se pak lze zamyslet nad tím, jak by bylo možné těmto lidem pomoci nebo jestli mi sami bychom něco takového nepotřebovali.

Za velký nedostatek u tohoto románu považuji to, že autorka značně upozadila „cestovatelkou“ tematickou linku románu. Oproti dalším knihám ze série Romantické útěky se v tomto příběhu objevuje atmosféra Paříže a jejích tradic či obyvatel jen poměrně okrajově a čtenář nemá možnost nasát atmosféru města ani zákusků.

Pro některé čtenáře může být značným nedostatkem řada generalizací, klišé či nereálnost příběhu, což jsou dle mého názoru stěžejní znaky bez kterých si nedokážu představit ten „správný“ román pro ženy.

Cukrárnu v Paříži bych vřele doporučila všem romantickým duším, které si chtějí přečíst oddechový příběh odehrávající se v prostředí Paříže. Zároveň to však není kniha pro čtenáře, jenž se chtějí dozvědět nějaké nové informace o životě, tradicích a atmosféře Paříže, protože to se v tomto příběhu téměř nenachází.

Mé hodnocení knížky je 4/5⭐

1 komentář: „Cukrárna v Paříži“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s