tipy na výlet

České Žleby-Kamenná Hlava-Mechový potok

Krásný den, pojďme se dnes společně pokochat výhledy, které vám může přinést příjemná vycházka z Českých Žlebů do pěšího hraničního přechodu u Mechového potoka. Zhruba 7 kilometrová trasa vede v poměrně přívětivém terénu a nepřináší ani příliš prudké stoupání, ovšem přináší přívětivou samotu, díky níž si můžete vychutnat okolní krajinu naplno.

Přeji příjemné počtení 🙂

Prodloužený velikonoční víkend je jako stvořený pro první celodenní výlet po Šumavě. Tentokrát jsme velikonoční neděli oslavily v krátkou a pohodovou procházkou, která přinesla rozkvetlé narcisky a blatouchy v kontrastu s výhledy na zasněžené vrcholky okolních kopců.

Velice příjemné a pozitivní byla i samota, kterou tato zapomenutá stezka poskytovala. Ač díky prodlouženému víkendu a krásnému počasí praskaly známé turistické cíle i centra ve švech, na této stezce jsme za celý cca 7 kilometrů nepotkali ani živáčka. 🙂

Myslím si, že tuhle procházku poměrně snadno zvládnou i méně fyzicky zdatní turisté, kterým činí potíže prudké stoupání. Do kopce se tu sice šlape, ale konečné převýšení není nikterak výrazné.

Jedinou této trasy je, že nelze udělat žádný okruh a nejodpočinkovější možností je absolvování stejné cesty tam i nazpět, tedy pokud si nechcete udělat okruh o min. 15 kilometrech (např. přes Nové údolí a Stožec).

Vřele doporučuji k návštěvě 🙂

[Fotografie pocházejí z 21. dubna 2019]

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s