Recenze, Romantické příběhy

Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel

Krásný den, v dnešním článku jsem si pro vás připravila hodnocení knížky Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel od Vanessy Jones. Pojďme se společně zastavit nad romantickým příběhem z prostředí prestižní školy múzických umění a zavzpomínat i na své sladká studentská léta.

Přeji příjemné počtení 🙂

Kniha Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel vypráví o Nettie, která se dostane na jednu z nejprestižnějších škol múzických umění v zemi a měla by zde začít studovat muzikál. Situace má však drobný háček – Nettie přišla po rodinné tragédii o hlas a není schopna zpívat. Být dcerou slavné tanečnice a studentkou muzikálu je výzvou samo o sobě, natož pokud máte problémy s hlasem a každý ve vašem okolí čeká na jakékoliv vaše zaškobrtnutí. Vše se však začne měnit v okamžiku, kdy Nettie po škole zůstane v sále a dokáže doprovázet svým zpěvem tajemného klavíristu…

Knížka Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel je napsána velice čtivým jazykem, který snadno vtáhne čtenáře do děje. Samotný příběh je poměrně jednoduchý a ničím se výrazně neodlišuje od (nejen) amerických romantických filmů pro dospívající.

Knížka lze zcela jistě pochválit za představení světa a fungování prestižní umělecké školy ve Spojených státech Amerických, který se dle mého názoru velice rapidně liší od prostředí uměleckých škol u nás. Autorka také velice dobře pracuje a popisuje prožité trauma a duševní zranění se kterým bojuje hlavní hrdinka.

Je zde poměrně zajímavě ukázáno i to, jak je důležité se v podobných situacích nevzdávat a bojovat dále, protože řadu věcí lze vyléčit a napravit.

Pokud bych chtěla knížce něco vytknout, tak to bude určitá povrchnost se kterou se v příběhu naznačí zajímavá postava či vedlejší dějová linka, ale už dále rozepsána ani dokončena. Poměrně mne na knize zklamalo, že autorka autorka velice striktně uzavře v knize hlavní linku, takže zamezí možnému pokračování knihy, ale zároveň nastíní a otevře dějovou linku, která je minimálně stejně zajímavá jako ta hlavní a své rozpracování by si v knize rozhodně zasloužila.

Příběh obsahuje veliké množství generalizací a klišé týkajících se mj. osudové lásky, dokonalých a až neuvěřitelně talentovaných studentů atd., což ovšem k žánru romantické young adult prostě patří a nelze si bez toho tyto příběhy ani představit.

Shrnuto podtrženo – Zpívej, jako kdyby tě nikdo neslyšel je čtivý příběh, který lze doporučit všem čtenářům, kteří mají rádi romantické příběhy z uměleckého prostředí a chtějí alespoň na chvilku zapomenout na smutnou realitu.

Mé hodnocení knížky je 4/5⭐

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s