Recenze, Romantické příběhy

Cinder & Ella

Krásný den, v dnešním článku se společně podíváme na zoubek knížce Cinder & Ella, kterou v roce 2018 vydalo nakladatelství Baronet. Čeká na nás výprava za lehkým, romantickým až pohádkovým příběhem, který však v sobě skrývá i pořádně temné stránky.

Přeji příjemné počtení 🙂

Anotace

Kniha vypráví o mladinké dívce Elle, která při tragické nehodě přišla o matku a utrpěla vážná zranění. Jako by toho nebylo málo, je svěřena do péče otci, kterého mnoho let neviděla, a jeho nové rodině.

Zjišťuje, že jediný, kdo jí opravdu rozumí je Cinder, zábavný a chytrý mladík s nímž se roky přátelí na internetu, ale osobně se spolu doposud nesetkali. Jak už to tak bývá, Cinder není jen tak obyčejný kluk, ve skutečnosti je jedná o jednoho z nejslavnějších herců mladé generace, který dokonce hraje v Ellině milovaném filmu.

Změní se teď konečně Ellin život v pohádku?

Autorkou románu je mladá americká spisovatelka Kelly Oram. Knihu Cinder & Ella jí v Čechách vydalo v roce 2018 nakladatelství Baronet.

Cinder & Ella je romantickým, odpočinkovým young-adult román, který je napsán na motivy známého příběhu o Popelce, chudé dívce jenž si vzala bohatého prince. Lze zde nalézt naprosto vše, co čtenář očekává od romantického dívčího románu – lásku, přátelství, ale také bolest a nenávist. Zároveň se jedná o příběh, který přináší řadu zajímavých podnětů k přemýšlení nad životem i školním prostředím (nejenom) ve Spojených státech.

Kniha je napsána velice čtivým a chytlavým způsobem, který nenechá čtenáře odejít od příběhu, dokud jej nedočte. Jako jistý nedostatek může pro řadu lidí být velice předvídatelný děj s poněkud nereálným závěrem, což je ovšem pro dívčí romány značně charakteristickým rysem.

Cinder & Ella je knihou, která velice mate svou obálkou i anotací. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že se bude jednat o velice jednoduchý a povrchní příběh, ovšem realita je poněkud jiná.

Již po několika stránkách se ukazuje, že autorka do kulis pohádkového příběhu skryla velice citlivá a těžká témata, jako je vyrovnání se se smrtí blízkého člověka, smíření se s trvalými následky a také reakcí okolí na zranění.

Kromě toho v knize také nalezneme téma šikany a problém propojení dvou rodin, který nastává s příchodem Elly do otcova domu. Román přináší řadu podnětů k zamyšlení nad životem i trápeními s nimiž se mohou dospívající potkat.

A věřím, že kniha může také dodat naději, že pohádkový konec může čekat na kohokoliv z nás.

Knihu Cinder & Ella bych vřele doporučila všem romantickým duším, které se chtějí alespoň na okamžik přenést do světa, kde pohádkové konce opravdu existují a kde se ještě dá nalézt láska na první pohled a to dokonce i přes internet. 🙂

Román Cinder & Ella hodnotím 100% a vřele doporučuji k přečtení, protože už dlouho mne žádná kniha tak mile nepřekvapila, jako tato. 🙂 Krásný den 🙂

1 komentář: „Cinder & Ella“

  1. Moc pěkná recenze. 🙂 Kniha mě zaujala hned když vycházela, zatím jsem ale neměla šanci se k ní dostat. Snad časem.
    Jsem ráda, že z ní jsi nadšená, o to větší mám chuť si knihu přečíst. 🙂

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s