Skryté poklady, Za kouzlem řemesel

Pohádkové vílenky od Klárky

Krásný den, vítejte u dalšího článku ze série Za kouzlem řemesel. Tentokrát se společně podíváme za Klárkou, z obchůdku Klárčiny doplňky, do světa pohádkových vílenek z ovčího rouna.

Přeji příjemné počtení 🙂

Jsem velice ráda, že vás v dnešním článku mohu zavést do svého rodného kraje a ukázat že také u nás v jižních Čechách jsou lidé, kteří se i v dospělosti často vracejí do kouzelného světa fantazie a že dokáží trochu toho kouzla přenést ve svých výrobcích i do domova svých zákazníků.

Láska (zdroj Fler.cz)

Autorkou vílenek na fotografiích je Klárka, tedy Klára Novotná, jenž své výrobky nabízí v obchůdku Klárčiny doplňky na Fleru a také ve Facebookové skupine Ká_Vé bytosti.

Anděla (zdroj Fler.cz)

Vílenky vytváří v samém srdci přírody u jihočeské Soběslavi a více se o ní můžete dozvědět také v rozhovoru, který poskytla pro Fler.cz.

Luční víla (zdroj Fler.cz)

Vílenky jsou vytvořeny z nabarveného ovčího rouna a doplnění plstěnými nebo často i filcovými dekoracemi. Umně propojují tradiční zpracování ovčího rouna nebo vytváření panenek (nejen) z kukuřičného šustí, s dnešní dobou a pohádkovým či fantasy světem.

Klárčiny vílenky často doplňují ozdoby od dalších tvůrců – třeba cínované šperky JaninaVoda, malované přívěsky od Lenky Repkové, květinové korálky z pryskyřice od MiSme a nebo dřevěné doplňky Vladimíra Rybáka.

Indiánka (zdroj Fler.cz)

Velmi inspirativní je vztah autorky k vílenkám obývajícím její domácnost, o kterém více píše v rozhovoru na Fleru.

Uvádí tam, že vílenky jsou pro ně v prvním roce domácí dekorací, následující rok pak poslouží ptáčkům při stavbě hnízd na jejich zahradě a do třetice pak přinesou rodině štěstí při jejich zapálení o čarodějnicích.

Jednoduché a přece krásné vybočení z všudypřítomného konzumu dnešní doby a naprosto smysluplné zapojení lidských dekorací do koloběhu přírody tak, jak to dříve bylo zcela běžné a my dnes na to pomalu opět přicházíme …

Mé první setkání s vílenkami proběhlo již před pár lety při brouzdání a kochání se výrobky na Fleru. Od té doby jsem Klárku a její tvoření zpovzdálí často sledovala a to nejen na Fleru, ale také na Facebookové skupině.

Přátelství (zdroj Fler.cz)

Popravdě už nevím, co mne tehdy na na vílenkách zaujalo a asi to již nikdy nezjistím. Co ale vím jistě je, že toto prvotní okouzlení přetrvalo dodnes.

Ač mám řemeslnou tvorbu velmi ráda a často listuji výrobky na Fleru nebo navštěvuji řemeslné trhy, asi jsem se doposud nesetkala s výrobky, které by měli stejnou moc jako tyto Klárčiny.

Motýlenka (zdroj Fler.cz)

V poslední době jsem se často potácela v hodně mrzuté náladě a i „jen“ zahlédnutí vystavené vílenky na Facebooku mi dokázalo dodat trochu potřebného nadhledu. 🙂

Vím že tato věta zní jako velké klišé, ale opravdu i z fotografií na mne dýchá láska, energie a kouzlo pohádkového světa, který se před námi často skrývá a myslím, že bychom je měli dostávat jako povinný lék před trudomyslností dnešního světa.

Harmonie (zdroj Fler.cz)

Možná si říkáte, že pokud jsem tak nadšená z Klárčiných vílenek, určitě jich už dlouho několik poletuje v naší domácnosti. Ač by to bylo asi logické, přesto tomu tak není a první vílenka u mne zakotvila až v minulém týdnu a to po mnoha měsících váhání a zvažování, jestli vůbec do koupě půjdu. Hlavním důvodem nebyl až tak nízký studentský rozpočet, ale především velký strach ze zklamání.

Často se mi stává, že šperk či kniha na fotce vypadá ve skutečnosti úplně jinak. Nechtěla jsem se připravit o genius loci či kouzlo, které z fotografií čiší „jen“ díky tomu, že se mi vílenka dostane do rukou.

Ovšem i tady se ukázalo, že člověk míní a pán Bůh či vílenka mění a přesvědčí člověka k poměrně impulzivní koupi, které však nelze litovat.

Velice mile mne překvapilo, že vílenka (na následujících fotografiích) je ve skutečnosti snad ještě kouzelnější a propracovanější než fotky ukazovaly a navíc ještě zabalená ve stylovém balení, díky kterému ji ani pošťáci nedokáží zničit. 🙂

Na závěr bych vás chtěla povzbudit k návštěvě Klárčina obchůdku, který dokáže každého povzbudit na duši i jen díky krásným fotografiím. A věřím, že pokud si nějakou z vílenek zakoupíte, zcela určitě nebudete litovat, stejně jako nelituji své investice já… 🙂

Ochránkyně s andílkem (zdroj Fler.cz)

A to je pro dnešek ji opravdu vše.

Přeji vám krásný zbytek léta a Klárce mnoho spokojených zákazníků a také potřebné fantazie na další vílenky 🙂

Motýlenka (zdroj Fler.cz)

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s