Recenze, Romantické příběhy

Příběh srdce

V dnešním článku bych vám ráda představila knihu Příběh srdce, který vydalo nakladatelství Moba. Odpočinkový romantický příběh nás zavede do malého městečka v Irsku v němž je potřeba vyléčit mnoho srdečních zranění.

Přeji příjemné počtení 🙂

Příběh srdce vypráví o Caře, která se vrací domů k rodičů, kde se připravuje velká svatba jejího bratra. Po cestě ji však postihne nehoda a je nucena vyhledat přístřeší na malé samotě, kde se setkává s tajemným Liamem. Mlčenlivý a osaměle žijící muž s jizvami po dávných zraněních, velice brzy vzbudí její zájem.

Liamova blízkost odvádí Caru od vzpomínek na tragédii, při níž před lety zahynula její sestra. Jaké je však překvapení, když se ukáže, že právě Liam je hlavním podezřelým ze zavinění požáru, při kterém Cařina sestra zemřela. Náhle je vše vzhůru nohama a vyvstává tíživá otázka, jestli se jejich svět ještě někdy dokáže vrátit do původních kolejí.

Autorkou tohoto románu je německá spisovatelka Kathryn Taylor, které v Čechách vyšla již řada knihy – např. Léto s vůní divokých květin, nebo série Barvy lásky a Panství Daringham Hall. Knihu Příběh srdce vydalo v únoru 2019 nakladatelství Moba.

Příběh srdce je lehká romantická kniha, která v sobě obsahuje vše, co lze od románu pro ženy očekávat. Velice příjemné je, že může být přečten, jako odpočinková romantika, ale zároveň čtenáři přináší i řadu podnětů k zamyšlení nad životními událostmi.

Kniha je napsána velice čtivým a poutavým jazykem, kde nechybí slovní škádlení mezi hlavními postavami ani realistické popisy irského venkova a krajiny. Příběh samotný je sice značně předvídatelný, ale to je od tohoto žánru očekáváno.

V románu se objevuje řada těžkých psychických zranění, s nimiž se musí nejen hlavní hrdinové vyrovnávat a jejichž řešení může i čtenáře přivést k přemýšlení nad jejich životy a možností případné změny. Jen namátkou lze zmínit třeba snaha smířit se se smrtí blízkého člověka, vyrovnání se s pocitem vinny za něčí smrt, nenávist vůči sobě samému nebo motivy, které vedou k rozhodnutí stát se samoživitelkou a odstřihnout se od svých přátel.

Příběh srdce v sobě obsahuje velice reálné životní zkušenosti, které prožilo mnoho lidí a možná že v sobě dokonce kniha ukrývá i motivaci či radu, jak ozdravit své srdce.

Ovšem není nutné se nad románem nikterak hluboce zamýšlet, pokud hledáte „jen“ odpočinek a romantiku, u níž není nutné přemýšlet, pak i to je vám kniha schopna nabídnout. 🙂

Knihu bych vřele doporučila všem čtenářům, kteří mají rádi romantické příběhy, v nichž se skrývá i drobné zamyšlení či tíživé osudy. Oproti tomu bych knihu rozhodně nedoporučila těm, kteří hledají nepředvídatelný příběh, kde se pointa objevuje skutečně až na konci knihy.

Příběh srdce hodnotím 100%, protože obsahují naprosto vše, co od kvalitního románu pro ženy očekávám.

Vřele doporučuji k přečtení 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s