Recenze, Romantické příběhy

Víkend s panem Darcym

V dnešním článku bych vám ráda přiblížila romantický, odpočinkový román Víkend s panem Darcym, který zcela jistě osloví všechny milovníky díla Jane Austen. Pojďme se společně vydat na anglický venkov, kde se odehrává konference věnovaná Jane Austen a jejímu odkazu.

Přeji příjemné počtení 🙂

Víkend s panem Darcym vypráví o uznávané oxfordské profesorce literatury Katherine, jejíž vášní je dílo Jane Austenové a také čtení lechtivých románů z regentského období, jejich autorkou je záhadná Lorna Warwick. Právě s touto spisovatelkou Katherine udržuje čilou komunikaci prostřednictvím dopisů a odpočívá dny do osobního setkání, které se má uskutečnit právě během plánované konference o Jane Austenové.

Při příjezdu na konferenci však na Katherine čeká velice kuriózní překvapení, které by si zasloužilo místo ústřední zápletky v jednom ze slavných románů.

A protože kouzelné prostředí i konference přináší řadu náhod i nečekaných setkání, je velice pravděpodobné, že se na scéně objeví nejen tajemný pan Darcy, ale také dlouho očekávaná a hledaná osudová láska.

Víkend s panem Darcym je úvodním románem série Austen addict, jehož autorkou je … spisovatelka Victoria Connelly. Knihu vydalo v roce 2017 nakladatelství Sofa books.

Víkend s panem Darcym je ukázkovým příkladem odpočinkového románu pro ženy, který je určen především pro romantické duše a ničím výrazně čtenáře nepřekvapí, ovšem nabídne pořádnou dávku snění a relaxace v kombinaci s mnoha citacemi z díla Jane Austen.

A právě prolínání příběhu ze současnosti s citacemi a moudry z klasických děl Jane Austenové, je největším kladem tohoto románu. Autorka ukazuje, že řada klasických příběhů z “povinné četby” je stále aktuální a dokáže postihnout i slasti i strasti dnešního života. I V díle Jane Austem lze nalézt mnoho rad i moudrostí, jenž může čtenář aplikovat do svého života.

Ač je pro čtení Víkendu s panem Darcym jistě prospěšné, pokud je čtenář seznámen s dílem Jane Austen, ovšem pokud jste touto autorkou doposud nepolíbeni, není to výrazný problém a i přesto se příbh velice snadno čte.

Jako velký nedostatek románu ve velký výskyt pravopisných či gramatických chyb a překlepů, které se v knize vyskytují. Což ovšem svědčí především o kvalitě či profesionalitě nakladatelství Sofa books a bystřejšího čtenáře to může velice snadno odradit od čtení. Nicméně je vhodné podotknout, že tento enormní výskyt chyb v textu se vyskytoval pouze u této knihy a románu Knihkupectví u osamělých srdcí, novější romány z tohoto nakladatelství již jsou na velice dobré textové úrovni.

Knihu Víkend s panem Darcym vřele doporučuji k přečtení všem romantickým duším, které si rády odpočinou u lehkého příběhu. Zároveň se jedná o příběh, jenž by neměli opomenout fanoušci díla Jane Austenové, kteří si v knize zcela jistě přijdou na své.

Víkend s panem Darcym je kniha, kterou hodnotím 80% a to především kvůli chybám v textu, protože samotný příběh by si zcela určitě zasloužil podstatně vyšší hodnocení.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s