Recenze, Romantické příběhy

Jana LeBlanc – Moje bejby Amerika

V dnešním článku bych vám chtěla představit knihu Moje bejby Amerika – Co vám nikdo neřekne o životě v cizině, jehož autorkou je česká novinářka a bloggerka Jana LeBlanc.

Moje bejby Amerika přináší postřehy, tipy a rady, které se mohou hodit naprosto každému, kdo se rozhodne sbalit nejnutnější věci a přestěhovat se za svou láskou do cizí země, stejně, jak to udělala autorka této knihy. V krátkých kapitolách naleznete tipy, jak se přestat, najít si práci, porodit dítě nebo přežít ve zdraví a rozvodu více či méně úsměvné kulturní rozdíly mezi Čechy a Američany.

Knihu Moje bejby Amerika lze zakoupit například v knihkupectví Dobrovský.

Jak již bylo zmíněno, autorkou této knihy je novinářka a bloggerka Jana LeBlanc, která se provdala do Spojených států Amerických. V Čechách jí vyšly již čtyři knihy, z nichž čtenářům jistě neunikl inspirativní Zápisník milovnice knih. Moje bejby Amerika vydalo v roce 2018 nakladatelství Mladá Fronta.

Hlavní hrdinkou příběhů je sama autorka, která ironicky a velice otevřeně přibližuje svým čtenářům kulturní rozdíly mezi Českou republikou a Spojenými státy Americkými. Celou knihou prostupuje autorčina odvaha a nadhled se kterým se staví nejen novým výzvám ve svém životě, ale také ke sdílení mnohdy velice soukromých okamžiků ze svého života široké čtenářské obci.

ELkg76

Kniha je tvořena kapitolami s krátkými eseji či deníkovými zápisy na určité téma – například o těhotenství v cizí zemi, porodu nebo odlišnosti amerických svátků. Mezi jednotlivými kapitolami se nachází i krátké články, které autorka psala na stejné téma do českých časopisů (např. Glancu nebo Maminky, …).

Domnívám se, že právě nadhled a schopnost sebeironie dodává knize Moje bejby Amerika velice působivé a chytlavé kouzlo, které ji odlišuje například od Deníku japonské manželky nebo dalších knih popisujících život v zahraničí. 

Kromě toho se je kniha napsána velice čtivým a poutavým jazykem, který dokáže čtenáře strhnout a nepustí jej, dokud příběh není dočten. Autorka používá jazyk, který je blízký nejen mladé generaci, zvyklé na čtení blogových příspěvků, ale zcela jistě osloví i starší čtenáře, kteří mohou lépe pochopit, proč se mladí lidé často rozhodují žít v zahraničí.

Některým otrlejším povahám možná nesednou některé pasáže, které vyznívají naivně, ve stylu rozmazleného dítka, které si stěžuje a zbytečně se pohoršuje nad banalitami. Nicméně i toto myslím patří k nadhledu a ironii, která pomáhá autorce se sžít s kulturními odlišnostmi a navíc jsou to věci, které těžko dokáží posoudit a zhodnotit lidé, kteří se nerozhodli natrvalo odstěhovat za hranice naší země.

Knihu Moje bejby Amerika bych vřele doporučila všem čtenářům, kteří se rádi seznamují se zvyklostmi a odlišnostmi života v zahraničí. Jedná se o lehký, vtipný a odpočinkový příběh, který však může obsahovat cenné informace před vycestováním do Spojených států nebo i jako ujištění, že život v Čechách opravdu stojí za to a jinde to lepší není.

Washington D.C. – budova Capitolu

Knihu moje bejby Amerika bych ohodnotila 100% a vřele doporučila všem alespoň k nahlédnutí.

Za poskytnutí recenzního výtisku i za poskytnutou šanci bych chtěla poděkovat autorce Janě LeBlanc.

1 komentář: „Jana LeBlanc – Moje bejby Amerika“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s