Skryté poklady, Za kouzlem řemesel

Lidunka – Lýdie Birkeová

Krásných dárků a drobností pro naše blízké není nikdy dost, a proto bych vám dnes chtěla představit další českou umělkyni Lýdii Birkeovou-Mrázovou, kterou můžete znát také jako Lidunku. Roztomilé látkové loutky jistě potěší nejen děti, ale také dospělé.

Přeji příjemné počtení.

Anděl s cesmínou

Lidunku nebo také Lýdii Birkeovou-Mrázovou lze nalézt na portále Fler.cz, kde již od roku 2009 nabízí své látkové zboží široké veřejnosti. V současné době má Lidunka v nabídce především látkové dekorace a loutky, ale v minulosti nabízela i řadu užitkových výrobků – polštářků, pytlíků na věci a plátěných kabelek pro dívky.

Všechny výrobky jsou ušity z bavlněných látek, plátna a doplněny jemnou kvalitní vlnou, krajkami ve stylu našich babiček a dřevěnými korálky. Vše v jasných a romantických barvách, které zaujmou malá dítka v postýlce, ale také dívky a ženy každého věku, jenž se alespoň na chvilku někdy chtěli stát něžnými princeznami a vílami.

09772828_xegsas-b

Z vlastní zkušenosti mohu dosvědčit, že nad Lidunčinými výrobky se zastaví naprosto každý, ať přichází z velkoměsta a nebo malé dědiny. A zároveň udělá radost ženám a dívkám napříč generacemi. A právě generace a smysl pro tradici pro mne označuje projekt Regionální produkt Broumovsko, jehož certifikát Lidunka získala.

S Lidunčinou tvorbou jsem se poprvé setkala před téměř pěti lety, kdy jsme je prodávali v Dárkovém obchodě Floriánek v Jindřichově Hradci. Právě z této doby si velice živě pamatuji, že nad loutkami se rozněžnilo oko nejen dítkám, ale také jejich rodičů a prarodičů. A nedokáži spočítat kolik víl si koupily dámy v nejlepších letech pro své přítelkyně.

Ostatně já jsem po vílách a andělkách také dlouhé měsíce koukala. Nevěřila bych tomu, ale nakonec se jedna z nich stala mou strážkyní při příchodu na první privát na vysoké a od té doby každý den střeží můj spánek. Až mne to děsí, ale je mým lapačem snů a ochráncem spokojeného bydlení již čtvrtým rokem a musím říci, že bych ji nedala pryč ani za nic.

Lidunčiny výrobky zcela jistě rozzáří oči vašich blízkých a přátel. Věřím, že zároveň rozehřejí i vaši duši, protože obrovským darem výrobků od českých tvůrců je, že mají duši a vy můžete mít krásný pocit, že někomu pomůžete.

Lídie Birkeová-Mrázová je umělkyně, jejíž výrobky vám mohu jen vřele doporučit, protože jsou nejen krásné, ale také kvalitně zpracované.

07860737_sajncjawjqndeg-b

Přeji vám krásný den a Lidunce nové spokojené zákazníky a rozzářená očka nad jejími výrobky.

Zdroj použitých fotografií a informací – https://www.fler.cz/shop/lidunka , https://www.fler.cz/lidunka

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s