Recenze, Romantické příběhy

Láska v řadě 27

V dnešním článku se budeme věnovat knize Láska v řadě 27 z nakladatelství Motto. Příběh čtenáře zavede do prostřední letiště, kde i snadno přehlédnutelná slečna u odbavovací přepážky může navždy změnit váš život, zvláště pokud si začne hrát na amorka, stejně jako naše hlavní hrdinka Cora.

Přeji příjemné počtení.

Jak již bylo zmíněno, Láska v řadě 27 vypráví o mladé ženě Coře, jenž si při odbavování cestujících v letištní hale hraje na nenápadného amora, který dává dohromady cestující v letadle. Cestujícím zpravidla bývá přiřazeno místo v řadě 27, kde se setkají se svým potencionálním životním partnerem. Je otázkou do jaké míry se jedná o nevinnou zábavu a nakolik se Cora snaží zapomenout na své nezdary v milostném životě a zároveň i těžkou situaci v rodině. Přesto skutečný amor nikdy nespí a tak se i kolem Cory začne objevovat mladí, který by jí snad mohl přinést zasloužené štěstí.

0040250885_LaVRa27_vel.jpg

Autorkou tohoto románu je americká spisovatelka Eithne Shortall  a Láska v řadě 27 je v České republice její prvotinou. Knihu vydalo nakladatelství Motto, jako šestý román v edici romantických příběhů Srdcovky.

Láska v řadě 27 dokáže své čtenáře velice příjemně překvapit, protože se zcela rozhodně nejedná o příběh napsaný v tradiční šabloně romantických knih, např. ve stylu Harlequin. Naopak hlavní dvojice se spíše míjí a příběh se věnuje především jiným párům a jejich osudům.

Román v sobě ukrývá dvě výrazná témata – první vzletné a růžově zabarvené se věnuje jisté formě seznamky, kterou Cora provozuje při svém hlavním povolání. V těchto odstavcích se seznamujeme s životními osudy jednotlivých cestující a jejich shledání s osudovou láskou či naopak s někým koho v životě už nikdy nechtějí potkat. Druhá rovina příběhu je podstatně závažnější a ukazuje jak rodinu ovlivňuje, když její člen onemocní alzeimerovou chorobou a zároveň i postupné odcházení člověka, který sice sedí mezi vámi, ale duchem už je někde naprosto jinde.

Láska v řadě 27 stojí za pozornost díky svému poněkud netradičnímu uspořádání, kdy ústřední dvojici poznáváme až ke konci knihy a děj není od počátku předvídatelný, jak to obvykle u tohoto žánru bývá. Zároveň se autorka věnuje tématu, které je bohužel stále v literatuře a tak trochu i společnosti tabu – lidem trpícím alzeimerovou chorobou a jejími stádii. Je velice pozitivní, že se čtenář může takto zprostředkovaně seznámit s věcmi, které nemocní i jejich rodiny prožívají, což může ukázat možnosti, jak těmto lidem vhodně pomoci.

Jistou nevýhodou románu je množství vedlejších postav a jejich osudů, které se zde objevují. Ač na je to na jednu stranu velice osvěžující, konzervativnějšímu čtenáři by to mohlo připadat poněkud matoucí či zdržující. Přeci jen množství postav poněkud zpomaluje čtení, zvláště v případě, pokud si musíte srovnat v hlavě, o kom se to v textu vlastně píše.

Láska v řadě 27 je příběhem, který jistě osloví všechny fanoušky romantických příběhů pro ženy. Je to i kniha určená těm, kteří mají rádi romantické knihy, u kterých není již od počátku jasné jak skončí.

Knihu Láska v řadě 27 bych ohodnotila 100%, pro její nápaditost, téma i velice čtivý styl, kterým je napsána.

airport-2373727_1920

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s