Pro kavárenské povaleče, Skryté poklady

Kavárna Do mlejna

V dnešním článku bych vám ráda představila poměrně netradiční kavárnu Domlejna. Pojďme se společně podívat na místo vonící dobrou kávou a ozdobené keramikou všeho druhu i barev.
Kavárna a galerie Domlejna se nachází v malé vesničce Markvarec na Jindřichohradecku v úplném srdci České Kanady.
Kavárna je umístěna v půdních prostorách historického mlýna. Ovšem není třeba se bát příliš stísněných prostor, naopak je pro vás připravena vzdušná dvoupatrová místnost pokrytá světlým dřevem. Interiér kavárny se nese v duchu celého mlýna – staré dřevěné stoly a židle, které doplňují stropní trámy a zbytky původního zařízení dodávající velice autentickou a originální atmosféru.
Domlejna je místem, jenž s otevřenou náručí vítá nejen dospělé, ale také děti pro které je připraven koutek na hraní. Dospělí se pak mohou v klidu pokochat nepřeberným množstvím hrnků, konviček, obrázků a dalších dekorací z keramiky. Domlejna je totiž nejen kavárnou, ale také prodejní galerií této keramiky, jenž lze také nalézt v galerii U dvou lvů v Jindřichově Hradci.
Kromě potěšení duše kavárna také nabízí osvěžení těla v podobě vynikající kávy a pečených čajů. Za zmínku stojí například káva s likérem a mandlemi v cca 400 ml. velké sklenici, jenž jsem doposud měla čest ochutnat pouze v této kavárně. Bohužel zde nejsou nabízeny zákusky (vyjma štramberských uší a občas medovníku). Mlsným jazýčkům však vřele doporučuji nahlédnout do jídelního lístku, protože třeba jejich Horké maliny jsou vskutku božské.
Jistým zádrhelem u návštěvy tohoto podniku může být otevírací doba, která je především mimo sezónu poněkud nevyzpytatelná. Z osobní zkušenosti mohu říci, že je lepší si ji zkontrolovat např. prostřednictvím e-mailu či telefonu, které mají uvedený na webu, abyste nebyli zbytečně zklamaní z případné uzavřené společnosti či zcela uzavřeného podniku.
Ovšem i kdyby se stalo, že Domlejna bude zavřené, myslím, že za návštěvu nádherného prostředí České Kanady v okolí Markvarce to jistě stojí.
Kavárna a prodejní galerie Domlejna je místem, jehož návštěvu mohu vřele doporučit nejen pro jeho příjemný a profesionální personál, ale také pro jeho úžasnou atmosféru propojující minulost a současnost do takové míry, že se vám odtud nebude chtít odejít.
Přeji krásný den a příjemně strávené odpoledne nad kávou a keramikou v kavárně a galerii Domlejna.

Račte vstoupit

1 komentář: „Kavárna Do mlejna“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s