Pro kavárenské povaleče, Skryté poklady

Podnik café

V dnešním článku se vydáme do města kaváren, kavárenských povalečů a studentů – Brna. V centru jihomoravské metropole se nachází malá útulná kavárna a bar Podnik café.

845de29740c0134e5139329bf8c47ddf--cxc800

Podnik se nachází v historických uličkách, konkrétně v Peroutkově ulici,  u Zelného trhu nad nimiž se hrdě vypíná katedrála svatého Petra a Pavla.

Ač venkovní atmosféra nahrává zařízení v poněkud retro stylu, opak je pravdou. Interiér kavárny je tvořen kombinací černé, šedé barvy a světlého dřeva. Na první pohled může toto místo, zvláštně konzervativnější návštěvníky, poněkud zaskočit. Přeci jen není úplně běžné, že se v tomto duchu nese i sociální zařízení, které díky velkému množství černé barvy, poněkud připomíná kobku.

Ovšem po odeznění prvotního šoku z nevšedního designu zjistíte, že barvy i rozvržení prostoru vyvolávají velice příjemnou a tvůrčí atmosféru.

V kavárně vládne velice přátelská a příjemná atmosféra a to nejen ze strany personálu, ale také vkusné často jazzové muziky, jejíž hlasitost je nastavena tak, aby bylo možné pracovat na projektu i povídat si s přáteli tak, aby nebyl nikdo rušen a bylo docíleno skromného soukromí.

V rámci jídelního a nápojového lístku Podnik nabízí bohatý výběr alkoholických i nealkoholických nápojů, zákusky, a v letních měsících i víkendové brunche se slanými i sladkými dobrotami. Z vlastní zkušenosti však musím doporučit především nabídku domácích limonád, svařeného vína a vynikající kávy, které stojí za to ochutnat.

Navzdory svému umístění v centru města udržuje kavárna ceny na poměrně přijatelné úrovni i pro běžné studenty. Tedy je pravda, že zákusky mají dražší, ale na druhou stranu káva a domácí limonáda vaše chuťové pohárky natolik okouzlí, že vám nějaký ten dortík ani nebude chybět.

Podnik café se stal mým velice oblíbeným útočištěm, především pro svou milou a přátelskou atmosféru, která vás příjemně motivuje k práci i odpočinkovému čtení knihy. A navíc ani obsluha vás nevyhazuje jen proto, že dvě hodiny trávíte nad jednou kávou a limonádou. Naopak se na vás vřele usmějí a umožní vám návrat mezi stránky rozečtené knihy.

A to je ode mne již opravdu vše, přeji vám krásný den a vřele doporučuji návštěvu tohoto Podniku.

Račte vstoupit

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s