Skryté poklady, Za kouzlem řemesel

Jane art

originální móda tvořená s láskou a mořem inspirace.

Pojďme se společně ponořit do světa zářivých barev a netradičních vzorů, které nám přináší netradiční modely z dílny Jany Hlínové a jejích blízkých.

8c5aa-36596416_1747719175349845_3130173462404923392_n

Dnešní článek bych chtěla věnovat módě, která je asi klíčovým tématem spojujícím většinu žen napříč celým světem. Asi si nedokáži představit rozhovor mezi ženami či dívkami, který by dříve nebo později nesklouzl k módě, šminkám a oblečení. Ve většině případů jsou tyto hovory naprosto mimo mne. Co na tom, jaký kousek mám právě na sobě, hlavně, že je to pohodlné a nenáročné na údržbu.

Přesto se i šatníku odpůrkyně módních trendů najde několik obyvatel pro které má jejich majitelka značnou slabost. Jsou to sukně, šaty a další kousky z dílny jihočeské návrhářky tvořící pod značkou Jane art.

Autorkou tvořící značku Jane art je Jana Heroutová, která svá díla tvoří v malém městě na Jindřichohradecku. Pod touto značkou vystupuje již od roku 2011 a od roku 2015 získala od úřadu průmyslového vlastnictví ochranou známku. Své výrobky Jane art prodává na svých webových stránkách a také na Fler.cz.

Jane art se zaměřuje na šití a navrhování originálního oblečení a dalších látkových doplňků všeho druhu.

Vzniklé modely jsou snadno rozpoznatelné i na větší vzdálenost, protože svítí jasnými barvami bavlněných látek v kontrastu s tmavou džínovinou a také barevným filcem. Každý kousek oblečení je ozdoben vkusnou látkovou aplikací jedinečného tvaru i barvy a někdy také originálními látkovými knoflíky vlastní výroby.

Nevím jak pro normálního člověka, ale pro mne je nakupování oblečení doslova noční můrou. Přeci jen najít obchod s rozumnými cenami, který by měl zároveň kvalitní materiály pro citlivou pokožku a navíc jeho zboží nenosila půlka republiky, to je zkrátka kumšt. Zvláště pokud daný kousek má vydržet nejen odpočinkovou návštěvu kavárny, ale také výšlap třeba na Šumavě.

Musím říci, že jsem tomu dlouho nevěřila, ale Jane art podobné univerzální oblečení má a už si moc nedovedu představit posezení v kavárně ani letní výlet či tůru v jiné sukni nebo šatovce, protože tyto šaty mají dokonce i kapsy…

Vždycky jsem si myslela, že podobné kousky oblečení se dají sehnat jen ve velkých městech. O to větší bylo mé překvapení, když jsem před mnoha lety objevila malý krámek na Jindřichohradeckém náměstí malý krámek do kterého se vešel jen šicí stroj a jeden stojan s policemi na oblečení. Kromě toho tam také byla velice sympatická paní, která vám zakoupené zboží velice rychle upravila na míru.

Od té doby (hlava dospěla k názoru, že první návštěva  musela být krátce po založení značky Jane art) jsem tento malý krámek, a později i podstatně větší obchod o kousek dále, čas od času navštěvovala. Jane art si mne získala nejen zajímavými sukněmi a dalšími kousky oblečení, ale především velice příjemným a vstřícným jednáním a navíc vysokou kvalitou, která se za ty roky spíše zlepšuje, než aby upadala.

Letos poprvé jsem dokonce zkusila i objednání přes internet a říkala jsem si, že v nejhorším by se dalo domluvit nějaké upravení. Ovšem jakékoliv obavy byly zbytečné a šaty i sukně sedly jako ulité.

Jsem moc vděčná, že i v dnešní době, a zvláště na malém městě, se dokáží tvůrci jako je Jane art uživit.

Asi největší pozitivum, které přináší vám může přinést oblečení od Jane art je, že částku, byť poněkud vyšší než u oblečení z konfekce, dáte konkrétnímu člověku a ne neosobní firmě s fabrikami po celém světě. A přeci jen dobrý pocit, že podpoříte lokálního výrobce, za těch pár korun navíc myslím stojí, tedy zvláště v případě Jane art.

Přeji vám příjemný den a Jane art spokojené zákazníky, kteří se budou rádi vracet, a také dostatek nové inspirace a nápadů…

Vstoupit do obchodu

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s