Recenze, Romantické příběhy

Nora Roberts – Veřejná tajemství

Již páté vydání knihy oblíbené autorky Nory Roberts před Vánocemi zavítalo na pulty knihkupectví. Veřejná tajemství přinášejí čtenářům zajímavý mix romantiky s detektivní zápletkou a vskutku thrillerovými prvky.

Kniha Veřejná tajemství vypráví příběh mladé dívky Emmy, která je dcerou slavného rockového zpěváka. V knize s Emmou prožíváme její cestu od nechtěné nelegitimní dcery, již otec zachrání před týráním vlastní matky a přivede ji do harmonické rodiny ve světě slavných a privilegovaných lidí.Avšak poklidný život v nové rodině nemá příliš dlouhého trvání.

Už v šesti letech se Emma stává svědkem pokusu o únos jejího bratra, který má značně tragické následky.V době studií bychom asi těžko hledali ve Spojených státech více hlídané dítě než je právě Emma. Vše se změní v okamžiku, kdy v sobě objeví nadání na fotografii a seznámí se při focení s jedním ambiciózním začínajícím zpěvákem, nápadně se podobajícímu jejímu otci. Bohužel tento mladík má své značně temné stránky, které dá své mladé ženě naplno okusit.

V závěru příběhu se pak setkáváme s nezávislou Emmou, které se slibně rozjíždí umělecká kariéra a na první pohled vše vypadá velice nadějně. V tu chvíli však mladá žena přichází na to, že největším nepřítelem někdy může být i vzpomínka z dětství, která se ji i po mnoha letech snaží připravit o život.

e117d-verejna_tajemstvi

Autorku tohoto románu – Noru Roberts – není třeba českému čtenáři nijak výrazně přibližovat, přeci jen se jedná o jednu z nejúspěšnějších autorek ženských románů u nás i ve světě. Za zmínku však bezesporu stojí, že Veřejná tajemství nejsou novinku v její tvorbě, nýbrž dílem, které světlo světa spatřilo poprvé již v roce 1990 a v Čechách je to již její páté vydání.

Veřejná tajemství jsou knihou, která velmi precizně dokazuje, že ženské romány nejsou jen brakem, jenž pro svého čtenáře nechystá žádnou výraznější zápletku či překvapení.

Představuje příběh kombinující dohromady hned několik poměrně odlišných žánrů. Nalezneme zde prvky “klasické červené knihovny”, které však často zastiňují scény z detektivního románu či thrilleru. Řada postav je svým jednáním a chováním spíše charakteristická pro akční psychologický román.

Hlavním pozitivem této knihy je možnost nahlédnout do řady zajímavých životních situací. Autorka poodhaluje klady i zápory života slavných osobností (např. pozornost médií, nedostatek soukromí či přítomnost drog a alkoholu pomáhajících překonat pocit samoty).

V románu je velký prostor věnován i pocitům a potřebám lidí, kteří zakusili nějakou tragédii – např. smrt dítěte, pocity týraného dítěte a v kontrastu s tím i stejná situace při týrání ženy svým manželem.

Zároveň román i poodhaluje zákulisí a život v éře hippies v New Yorku.Tak jako každá věc, i tato kniha má své silnější a slabší stránky, které však nemusí vnímat každý čtenář stejně.

U Veřejných tajemství lze za negativum považovat například místy předvídatelný děj nebo neustálou přítomnost cigaret, drog a alkoholu či rozpadající se vtahy mezi lidmi.Knihu

Veřejná tajemství bych vřele doporučila všem, kteří si chtějí odpočinout u lehce romantické knihy, jejíž spád snadno vtáhne čtenáře do děje. Oproti tom kniha není určena čtenářkám, které mají rády jednoduché příběhy, jejichž zápletku lze odhadnout po několika stránkách, protože u této knihy opravdu není o překvapivé zvraty nouze.

Knihu Veřejná tajemství bych ohodnotila na 100%, protože mne doslova uchvátila svou originalitou a čtivostí. 

💛💛💛💛💛

Knihu k recenzi věnovala Albatros Media.

1 komentář: „Nora Roberts – Veřejná tajemství“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s