Recenze, Romantické příběhy

Sarah Jio – Láska z deníku

54d3e-mid_laska-z-deniku-cku-378003

💕
Román Láska z deníku vypráví o mladé ženě Emily, která se přijíždí za svou svéráznou tetou Bee na malý ostrůvek Bainbridge. Původní poklidná dovolená, jejímž cílem je vyléčení ran z právě prožitého rozvodu, velice záhy změní v tajuplné pátrání po aktérech dávné osudové lásky a zároveň i hledáním svého štěstí. Dávnou lásku Emily postupně odhaluje tajemný starý deník, jenž objeví v tetině pokoji. O citový zmatek v Emilyně srdci se zdařile postará její dívčí láska Greg a pohledný soused Jack. Tyto dva zdánlivě nesouvisející příběhy odstartují řadu situací, které Emily konečně pomohou objevit její pravý domov.
💕

Láska z deníku je třetí knihou v edici romantických příběhů pro ženy – Srdcovky, již na jaře 2018 začalo vydávat nakladatelství Motto.

Autorkou je americká spisovatelka Sarah Jio narozená v roce 1978 v Seattlu. Sarah pracuje jako novinářka v deníku The New York times a vydala již 9 románů, které byly vydány již ve více než 25 zemích.

Jak již název i grafická podoba napovídá, Láska z deníku je romantický příběh, který lze zařadit do žánru románů pro ženy. Čtenářům se představuje kniha s tématikou, jež se v poslední době v románech pro ženy vyskytuje čím dál častěji – hledání lásky, které je zdánlivě zastíněno odhalování nějakého tajemství z minulosti, jehož odkrytí ovlivní i jednání hlavní hrdinky, tedy především ve smyslu ponaučení se z již vykonaných chyb.

Již zmíněné pátrání po tajemstvích rodinné historie je hlavním pozitivem Lásky z deníku, bez něhož by byl příběh naprosto bezcenným. Kromě zajímavých zákoutí malého ostrova nám toto hledání ukazuje i řadu situací, se kterými se dnes potýká mnoho čtenářek – např. poslední fáze onemocnění rakovinou u nejlepší přítelkyně, nevyjasněné city po rozvodu či chování lidí, které odpustil někdo z rodičů. Jakmile trochu odsuneme romantickou stránku příběhu, najednou se ukáže velmi důmyslně propracovaný děj zabývající se řadou vztahových problémů v rodinách v současné společnosti.

Asi nikoho nepřekvapí, že jako slabou stránku tohoto příběhu uvedu značnou předvídatelnost jeho děje. I méně bystrý čtenář dokáže i po několika kapitolách odhadnout, který z mužů okouzlil Emilyno srdce. Ovšem předvídatelnost je asi jednou z hlavních charakteristik, které jsou spjaty s žánrem románů pro ženy. A Láska z deníku přináší i poměrně hodně situací, které odhadnout nejdou a připravuje čtenářům řadu napínavých a překvapivých okamžiků.

Láska z deníku je román určený především čtenářům, kteří mají rádi romantické příběhy a těší je odhalování dávných osudových lásek. Ovšem myslím si, že tuto knihu v čase dovolených ocení i další čtenáři, protože se jedná o poklidný odpočinkový příběh, který se báječně hodí k lenošení u vody.

💕
 
Lásku z deníku bych ohodnotila 90% a to nejen za propracovaný příběh, který se příjemně čte, ale také krásnou obálku. Hodnocení kazí pouze ne zcela ideálně zvolená paperbacková vazba, na níž je i jedno citlivé přečtení poměrně výrazně znát.
 
💛💛💛💛
 
Tento článek vznikl v rámci projektu Zeedee.com, kterému bych tímto chtěla velice poděkovat za poskytnutí recenzního výtisku.
 
Knihu lze zakoupit např. na stránkách Albatrosmedia.cz.
 

 

1 komentář: „Sarah Jio – Láska z deníku“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s