Recenze, Romantické příběhy

Katherine Luka – Josie a kolt

Krásný den, vítejte u nového článku, ve kterém bych vám chtěla představit romantický westernový román Josie a kolt, jehož autorkou je česká začínající autorka Katherine Luka.

Přeji příjemné počtení 🙂

04145-josie2ba2bkolt
Josie a kolt vypráví příběh dvou mladých žen Josie a Liny, které se vydávají do zapadlého městečka na divoký západ. Na své cestě potkávají průvodce karavan McDowella, kterého požádají o ochranu. Již zakrátko je nejen McDowellovi, ale také širokému okolí jasné, že mladé ženy něco tají a že jejich minulost není nijak růžová, jak se může na první pohled zdát. Zároveň se brzy ukáže, že před minulostí nejde utéci a že vás velice rychle dostihne a často i s podstatně fatálnějšími následky.
💞
Autorkou románu Josie a kolt je nadějná česká autorka píšící pod pseudonymem Katherine Luka, která v nakladatelství Kknihy. cz vydala zatím tři romány. V tomto blogu jste se již s autorkou mohly setkat u recenze knihy Lovec věna.
Josie a kolt je román pohybující se na hraně mezi romantickým příběhem pro ženy a napínavým westernem, což je v české romantické literatuře značně netypické a originální téma. V knize nechybí romantické a poněkud předvídatelné scény i situace naplněné napětím a tasenými kolty hlavních hrdinů.
Ač by se na první pohled mohlo zdát, že se jedná o další z řady romantických příběhů, kde se de facto nic zvláštního neděje, prostě se jen seznámí dva lidé, zamilují se, pohádají se a v závěru kráčí v láskyplném objetí vstříc západu slunce, opak je pravdou. Josie a kolt má jednu velice netypickou vlastnost, jenž je mezi romantickými příběhy velice vzácná, a tou je nečekaný či překvapivý závěr. Opravdu si celou dobu čtení pravděpodobně budete myslet, že už vlastně víte, jak to dopadne a najednou bum a zjistíte, že nevíte naprosto nic, což je v tomto žánru naprosto úžasné a nečekané.
Zároveň v sobě příběh skrývá řadu situacím, které často trápí čtenáře i v dnešní době – např. život v rodině s despotickým člověkem či domácí násilí a zaslepenost či až patologické předsudky o roli a povinnostech druhého pohlaví. Ač autorka v knize tyto problémy spíše naznačuje, přesto čtenáře dokáží přimět k zamyšlení a třeba i přinést ponaučení.
Jistým nedostatkem knihy je její délka, sice to si čtenář říká u každé knihy, která jej opravdu nadchne, ale v tomto případě si myslím, že je to poměrně opodstatněné. Je sice příjemné číst příběh, jenž plyne svižně, bez výraznějších odboček od hlavní dějové linie, ale přesto by si v případě Josie a kolta zasloužily některé vedlejší příběhy podstatně více pozornosti. Například rozepře s nepříjemným barmanem či povalečem Morrisem by si čtenáři jistě užili více, kdyby byly nějak výrazněji ukončené a nevyzněli tak nějak do ztracena. Ostatně i příběh Jisiiny sestry Liny poskytuje prostor pro rozvedení, které by pravděpodobně značně umocnilo vyznění samotné hlavní dějové linky románu.
Ovšem zde je potřeba zdůraznit, že otázka délky je spíše na subjektivním zhodnocení čtenáře a spíše ukazuje na vysokou kvalitu a originalitu zvoleného tématu, protože přeci jen, pokud se vám kniha dobře čte a zaujme vás, chcete aby nikdy neskončila a vy jste dále mohly žít s hlavními hrdiny jejich životy.
Josie a kolt je knihou, kterou lze vřele doporučit nejen všem fanouškům romantických příběhů, ale také čtenářům, jenž sáhnou raději po trochu napínavější knize. Zároveň je to příběh, který jistě ocení ti z vás, kteří mají rádi prostředí divokého amerického západu za dob jeho osidlování karavany.
💞
Knihu bych ohodnotila pěti srdíčky, protože splňuje naprosto vše, co od příběhu očekávám – romantiku, pohádkový konec i trochu napětí a ne zcela předvídatelný děj. 
💛💛💛💛💛
A i když zde možná nějaký nedostatek čtenář může najít, přesto je nutné se autorce hluboce poklonit, protože je velice znát, jak se knihu od knihy zdokonaluje a pracuje na sobě. Což si myslím, že je velmi důležité a pro mne osobně podstatné. I když někdy není vidět výrazný posun, hlavní je snaha a odvaha přiznat si svoje nedostatky.
💞
E-knihu lze zakoupit na stránkách nakladatelství Kknihy.cz
Za poskytnutí recenzního výtisku bych velice ráda poděkovala nakladatelství Kknihy.cz.

 

1 komentář: „Katherine Luka – Josie a kolt“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s