Literární kavárna, Na vlně romantiky, Romantické příběhy

Za skrytými tajemstvími

Vítám vás při čtení dalších knižních tipů Na vlně romantiky, které se dnes budou věnovat příběhům odhalujícím dávná rodinná tajemství a zapomenuté lásky. V následujících knihách není nouze o hluboká a dávná tajemství, která i po několika generacích dokáží hravě otočit život hlavních hrdinů naruby.

Přeji příjemné počtení 🙂


Asi není nikdo, kdo by se někdy s nějakým tajemstvím nepotýkal, že. Ať už při jeho napínavém objasňování a nebo při jeho vytváření. Někdo jejích odhalování miluje a někdo, jako třeba já, je nemá rád, protože nač zdlouhavě odkrývat a nebo nechtěně při svém jednání šlápnout do vosího hnízda, když lze věci říci na rovinu, bez zbytečných tajemství.

Ať máme však k tajemnu postoj jakýkoliv, přece se mu nelze vyhnout, protože je všudy přítomné. V poslední době jsem byla svědkem řady životních příběhů a mám pocit, že snad v každé rodině se nějaký ten kostlivec ve skříni skrývá. Nu a právě na knihy plné rodinných tajemství a dávných milostných zápletek bych se chtěla zaměřit v následujícím článku.

Corina Bomann

Nejprve bych jsem se rozhodla vám představit knihy od německé autorky Coriny Bomann – Motýlí ostrov, S vůní jasmínu a Zahrada v měsíčním svitu. Všechny knihy mají společné hledání dávno minulých milostných příběhů, jejich postupné odhalování a také, na historické romány dosti neobvyklé, exotické destinace (např. Cejlon, Vietnam, Srí Lanka, …), kde se příběhy odehrávají.
Měsíční ostrov vypráví příběh německé právničky Diane, která na přání své zemřelé tety pátrá po rodinné historii pomocí nejrůznějších indícií – např. dopisů, zápisníků, apod. Díky svému hledání se najednou ocitá na slunném Cejlonu a objevuje dávnou věštbu, která zamíchala osud všech následujících generací i na jednu tajnou a zakázanou lásku.
S vůní jasmínu vypráví o Melanii, jež po vážné nehodě svého snoubence hledá útěchu u své babičky. Společně s nimi se vydáváme na imaginární cestu do Vietnamu, Berlína a Paříže, která odhaluje životní příběh staré paní a připomíná důležité životní pravdy, které jí mohou napomoci s nápravou vztahu s partnerem.
Zahrada v měsíčním svitu popisuje tajemné hledání majitele starodávných houslí, které zavede mladou antikvářku Lilly až na dalekou Sumatru. Až v průběhu pátrání Lilly zjišťuje, že tato cesta bude mít osudový dopad na její život.
Nelze asi říci, že by se tyto knihy snadno četly, protože první kapitoly jsou psány velice rozvláčně, takže je poměrně těžké se do nich začíst, ale když už se to jednou povede, tak vás knihy bez dočtení nepustí.

Kouzelný náramek

Kouzelný náramek vypráví příběh matky, dcery a vnučky, které se setkávají nad starým rodinným šperkem a vypráví si okamžiky, které se pojí s jednotlivými přívěsky na náramku.Při vyprávění vzpomínají na doby dávno minulé a nacházejí nové cesty k sobě samým.

Autorkou románu, který vyšel v nakladatelství Leda, je Viola Shipman. Příběh má na Databázi knih poměrně dobré hodnocení – rovných 80% – což slibuje čtenářů příjemné počtení a ač je autorem muž, jistě osloví každou romantickou duši. Kniha čtenáři připomíná jednu z nejdůležitějších věcí v lidském životě, kterou jsou naplněné vztahy v rodině.

 

Dopisy, které nikdo nečetl

Dopisy, které nikdo nečetl nás přivádí do doby druhé světové války, kdy se potkávají dva mladí lidé – Stella a Dan. Bojová pohotovost však jejich cesty velice rychle rozdělí a my se s Danem setkáváme o sedmdesát let později, kdy jeho poslední dopis objeví dívka Jess. Ta se ukrývá v již dávno opuštěném domě, kde kdysi dávno žila Stella, před svým přítelem. Po přečtení Danova dopisu se rozhodne Dana nalézt a pomoci mu vypátrat jeho dávnou lásku.
 
Myslím si, že tuto knihu není nutné podrobněji popisovat, protože se jedná o poměrně rozšířený bestseller, což u románů pro ženy už něco vypovídá o její kvalitě a odpovídá tomu i 95% hodnocení na databázi knih, bez výrazně negativních komentářů.
 
Dopisy, které nikdo nečetl je kniha určen všem čtenářům, kteří si rádi popláčou nad silnými romantickými příběhy, kde hraje hlavní roli silná osudová a možná i do jisté míry nenaplněná láska.
 

Tymiánové dopisy

Trochu z jiného úhlu se do historie zanořují Tymiánové dopisy, které zanechala své vnučce Katerine babička. Katerine se vydává na dobrodružnou cestu na Kypr, kde se chce schovat před svou bolestí ze smrti blízké bytosti a nachází přátele, s nimiž poznává a odhaluje historii a kulturu kyperských arménů.
 
Kniha je naplněná hledáním či objevováním nových věcí o svých vlastních kořenech a sobě sama. Zvláštností Tymiánových dopisů je, že je vhodná nejen pro čtenáře, protože zde autorka rozebírá poměrně naturalisticky období diaspory a arménské genocidy na Kypru.
A to je ode mne pro dnešek vše, doufám, že vás nějaká kniha zaujala a těším na vaše tipy na podobné knížky.

 

1 komentář: „Za skrytými tajemstvími“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s