Recenze, Romantické příběhy

Nicholas Sparks – Život ve dvou

35f36-9788024934204_zivot-ve-dvou-2368-280299474-1506000609
💞
 
Nový román Život ve dvou vypráví o Russelu Greenu, který má snad vše co si kdy přál – krásnou ženu, šikovnou dcerku i úspěšně rozjetou kariéru. Avšak, co na první pohled vypadá jako splněný sen, v sobě často ukrývá drobné neshody, jenž postupně mohou dosáhnout obřích rozměrů. A najednou ze snu zůstanou jen oči pro pláč, zvláště, když přijdete o práci, odejde vám žena a vy se musíte postarat o šestiletou dcerku. Náhle se ukáže, že ta největší výzva i štěstí může být i „jen“ to, že se stanete tátou na plný úvazek.
 
💞
 
Autorem tohoto románů je velice známý autor Nicholas Sparks, jež stojí za řadou úspěšných bestsellerů mezi romány pro ženy, jehož myslím není nutné více představovat.
 
Tento příběh je napsán velice čtivým způsobem, i když někdo si chvíli může zvykat na Sparksův poněkud netradiční styl vyprávění. Ona zvláštnost je umocněna tím, že hlavní postavou je muž díky němuž je kniha protkána mužským pohledem na svět, což u románů pro ženy není zrovna tradiční pojetí.
 
Hlavním motivem románu jsou vztahy v nejrůznějších podobách. Ať už se jedná o vztahy v mezi členy rodiny, rodičem a dítětem i partnery či milenci. Autor se zaměřuje na vztah mezi mužem a dítětem o které je nucen se nečekaně starat, když manželka za něj začne chodit do práce. Za poměrně netradiční lze považovat fakt, že je zde dítě ponecháno v péči otce, což v naší společnosti doposud není zcela běžné a je zajímavé pozorovat, jak je i toto řešení možné a muži v případě rozvrácených manželství dokáží zastat roli živitele i vychovatele v rodině.
 
Asi nelze říci věc, kterou by šlo tomuto románu vytknout, protože se jedná o naprosto jedinečný koncert vztahů, reálných postav i nečekaných či smutných situací, které nenechají jedno oko suché.
 
Život  ve dvou bych vřele doporučila všem, kteří mají rádi romány pro ženy či společenské romány, kde není předem odhadnutelný děj a není nikterak sladké a romantické příběhy. Oproti tomu se kniha příliš nehodí pro čtenáře, kteří si chtějí u knihy výrazněji odpočinout a nemyslet na děj, protože tato kniha vás strhne do změti emocí a rozhodně vás nenechá si odpočinout.
 
💞
 
Musím se přiznat, že knihy Nicholase Sparkse pro mne byly poměrně velkou výzvou, asi tak jako pro velkou část studentů povinná četba. Přeci jen, když už chcete psát o romantických příbězích, tak tyto knihy nemůžete minout. Zároveň z principu nečtu knihy, které se dají označit jako bestsellery. Myslím, že již tento skromný výčet stačí k vykreslení mé poměrně dlouhé a ne zcela dobrovolné cesty k přečtení Života ve dvou. Avšak někdy se stane, že knížka si vás sama přivolá ke svému přečtení. A přesně to se mi stalo jednou, když jsem se zašla, odměnit se za náročný den, do knihkupectví  a najednou na mne doslova zamávala knížka a přesvědčila mne ke svému přečtení.
 
A musím říci, že mne kniha velice příjemně překvapila a vlastně i okouzlila, jedná se o naprosto dokonalý koncert propletených vztahů a míst k zamyšlení. Jedná se o jednu z knih, kterou by s rozhodně měl přečíst každý čtenář romantických příběhů, protože se již myslím jedná o jednu z klasik a stálic románů pro ženy, které by měl znát každý.
 
💞
 
Život ve dvou je kniha, která si bez většího rozmyslu zaslouží plný počet a vřelé doporučení všem čtenářům.
 
💛💛💛💛💛
 
 

1 komentář: „Nicholas Sparks – Život ve dvou“

  1. Moc pěkná recenze, od Sparkse jsem četla Nezapomenutelnou cetu, která byla opravdu nezapomenutelné a vážně dojemná. K jeho dalším knihám bych se ráda brzy dostala, protože opravdu vypadají hodně dobře a v každé je silný, emotivní příběh, který stojí za to. 🙂 Zrovna tahle je přesným příkladem. 🙂

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s