Recenze, Romantické příběhy

Valerie Bowman – Náhodně hraběnkou

👸
Lady Cassandra čekala dlouhých sedm let, až se muž jejích snů vrátí z války. Stačilo jí, že žije, i když byl zasnoubený s její sestřenicí Penelope. A teď je Julian zpátky – a ani ji nepoznal! Cassandra se nejdřív náhodou, a pak čím dál ochotněji vydává za krásnou Patience, kterou si nezdárná Penelope vymyslela, aby utekla společenským povinnostem. Cass tedy s Julianem je, a zároveň není, a on se dvoří jí, ale přitom zároveň někomu jinému… Jak tahle zamotaná hra dopadne? 
👸

Náhodně hraběnkou je druhým dílem historické série Secret of brides, jejíž autorkou je americká autorka Valerie Bowman. Více o prvním díle Nečekaně vévodkyní si lze přečíst zde. Jedná se o velice čtivě napsanou knihu, jejíchž příběh čtenáře snadno vtáhne do děje a nenechá od knihy odejít.

Ač je kniha podstatně jemnější a do jisté míry i klidnější, než předchozí díl, jistě stojí za čtenářovu pozornost, i když se může někomu zdát o něco slabší než první příběh.

Opět je pro čtenáře připravena doslova smršť nečekaných a vtipných situací, které většinou vyplývají z nevydařených plánů či intrik lady Lucy, hlavní postavy Nečekaně vévodkyní.

Příběh je vyprávěn současným jazykem, což přináší příjemné osvěžení a umožňuje to postavám chovat se uvolněněji a moderněji, než bylo zvykem v 18. století. Avšak příběh neklouže jen po povrchu a nechává čtenáře nahlédnout i do řady dobových situací a také pocitů, které tehdejší doba s sebou přinášela. Není asi nijak velkým překvapením, že jsou zde všechny postavy ovlivněny napoleonskými válkami. Je zde ukázáno, jak těžké bylo pro rodiny se vyrovnat s nevyjasněnou smrtí svých blízkých na bojištích a také jaké komplikace může do vztahů přinést předem smluvený sňatek.

Jistou nevýhodou je, jak už to podobných příběhů bývá, že závěr lze odhadnout již po několika stránkách či možná již z anotace. Ovšem s tím je u ženských historických románů nutné počítat a autorka to zde navíc podstatně ztěžuje nečekanými zvraty, takže se čtenář rozhodně nebude nudit.

Knihu bych doporučila všem čtenářů, kteří mají humorné a odpočinkové romány z historie, jenž oplývají pořádnou dávkou romantiky. Oproti tomu si u příběhu nepřijdou na své ti,  jenž očekávají reálné historické postavy či události.

👸
Na příběh Náhodně hraběnkou jsem se velice dlouho těšila a popravdě mne trochu zklamala. Po předchozí zkušenosti s Nečekaně vévodkyní jsem čekala podstatně svižnější a vtipnější příběh. Románu trochu chyběla energie a jiskření mezi hlavními postavami, což ovšem s sebou přináší naprosto odlišná povaha hlavní hrdinky. Cass představuje typickou klidnou a do jisté míry i poslušnou dívku z 18.století, díky čemuž je příběh podstatně klidnější a více se podobá skutečnému životu anglické šlechty.
Přesto se mi kniha velice líbila, protože oproti řadě romantických příběhů z historie zde není nouze o nečekané situace a také o řešení mnohdy velice těžkých a závažných událostí, které s sebou nese doba. Lze zde nahlédnout pod pokličku pocitů, které zažívají rodiny a dívky vojáků, kteří šli bojovat na frontu za Napoleona a třeba se již nikdy nevrátili.

 

👸

Náhodně hraběnkou bych ohodnotila za čtyři, protože mi v příběhu něco chybělo, ale přesto se jedná o velice kvalitní a čtivý příběh, který mohu všem doporučit.

💛💛💛💛


Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s