Recenze, Romantické příběhy

John Piper -Dobrá zpráva o veliké radosti

Krásný den, vítejte u nového článku, dneska bych vám ráda představila knížku Dobrá zpráva o veliké radosti, která obsahuje krátká zamyšlení a verše pro každý adventní den.

Přeji příjemné počtení 🙂

c9de6-dobr25c325a1zpr25c325a1va

Dobrá zpráva o veliké radosti je knihou, kterou lze jistě označit jako křesťanský adventní kalendář. Podobně, jako dětské adventní kalendáře provede svého čtenáře adventním obdobím od 1. do 24. prosince, jen zde na člověka nečeká odměna v podobě sladké čokolády, ale krátkého zamyšlení přibližujícího duchovní podstatu vánočních svátků.

Každý den na čtenáře čeká krátká kapitola začínající několika biblickými verši, které navozují téma konkrétního zamyšlení.

Autor v textech přibližuje okolnosti, které předcházeli příchodu Ježíše Krista a význam jeho života na tomto světě. Ježíšův živo zde však není popisován jako ústřední téma. Tímto tématem je přiblížení Boha, jeho charakteru a poodhalení důmyslného záměru, který má s lidmi.

Jako ilustraci lze uvést např. 8. prosinec, který se věnuje „Neobyčejné betlémské hvězdě“, která svítila nad Betlémem a ukazovala lidem, kam se mají vydat za Kristem.O přítomnosti této hvězdy sice vedou vědci již dlouhá léta vášnivé debaty, jejichž výsledek pro některé stále není uspokojivý. Ovšem autor zde upozorňuje na nadpřirozený Boží plán, který přinesl lidem hvězdu, aby se mohli poklonit jeho synovi. A to je Boží záměr a touha i dnes – touží po přivedení lidí k sobe a svému synovi a po tom, aby se cizí lidé před velikostí Ježíše Krista poklonili a přijali jej za svého spasitele.

Dobrá zpráva o veliké radosti je napsána velice čtivým způsobem od kterého se jen těžko odchází a svádí k přečtení knihy na jeden zátah. K rychlému čtení napomáhá i poměrně krátký rozsah zamyšlení, která mají zhruba 2 strany poměrně velkého písma.

Kniha je určena především křesťanům, ale myslím že zaujme i čtenáře, kteří v Boha nevěří, ale mají zájem se podívat pod povrch tradičních křesťanských vánoc.

Myslím, že se jedná o mezigenerační knihu, která má hodnotu pro člověka, věřícího jen krátce i dlouholetému křesťanovi a možná i nevěřícímu člověku. Je to především proto, že se dotýká samotných základů křesťanství, které by si měl čas od času připomenout každý člověk.

Za mne tato kniha získává plný počet a vřelé doporučení všem čtenářům…
 
💛💛💛💛💛

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s