Recenze, Romantické příběhy

Kristina Springer – Espressologie

edc6d-sta25c525been25c325bd2bsoubor

💟
„Sedmnáctiletá studentka Jane si přivydělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. I jí samotné to přijde jako trochu bláznivý nápad, ale jen do doby, než dá dohromady několik párů, kterým to pak úžasně klape. V tu chvíli se z ní stává espressologická hvězda, k níž si chodí pro radu a rande lidé z celého města. Ale dokáže Jane najít životní lásku i pro sebe, nebo bude jediná, komu se štěstí vyhne?“ (zdroj – CooBoo)
 
💟


Espressologie je poměrně nový dívčí román, který se velice dobře a zároveň i rychle čte. Kromě samotného příběhu se v knize nacházejí i krátké zápisy o jednotlivých druzích kávy. Hlavní hrdinka Jane je studentkou, která pracuje v malé kavárně. V rámci své práce začne propojovat lidi podle kávy, kterou mají rádi.

Hlavním pozitivem příběhu je velice neobvyklé téma – espressologie, tedy „seznamka na základě druhu kávy, kterou zákazník rád pije. Ač to velice nerada píši, myslím si, že kniha má podstatně více záporných než kladných stránek. V první řadě má kniha naprosto nevyužitý potenciál, kterým je velice jedinečné a zajímavé téma espressologie, o kterém jsem doposud nikde nečetla. Toto téma je v knize popsáno poměrně okrajově, ačkoliv se dalo výrazněji rozvést. Dále je příběh velmi jednoduchý, předvídatelný a navíc i bez nějaké výraznější zápletky.

Knihu lze doporučit hlavně dospívajícím dívkám, které mají rády kávu a lehké, odpočinkové příběhy.

💟


Ačkoliv jsem se na knihu velice těšila, protože kávu a kavárenské prostředí mám velice ráda, musím říci, že u této knihy jsem překvapivě chuť na kávu necítila, což je poměrně překvapivé. Espressologie je knížkou, která mne opravdu silně zklamala. Už od počátku jsem nečekala žádnou výraznější zápletku, šokující odhalení nebo literární hodnotu, ale přesto takový propadák jsem opravdu nečekala. Když jsem zahlédla téma espressologie, představila jsem si zajímavé téma o hledání partnera pomocí kávy a třeba i nějaké praktické tipy o tvorbě kávy pro čtenáře. Namísto toho se v knize skrýval příběh, jehož největší zápletkou bylo drobné nedorozumění mezi hlavní hrdinkou a její nejlepší kamarádkou, které se velice rychle napravilo. Myslím si, že kávu a espressologii autorka použila pouze jako zajímavou kulisu a námět, ale rozhodně nedokázala využít její potenciál.

💟
 
Kniha má své kouzlo, ale rozhodně nesplnila má očekávání a především svůj potenciál, a proto mi nezbývá nic jiného než jí ohodnotit pouze za dvě.
 
💛💛
 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s