Recenze, Romantické příběhy

Agnes Martin-Lugand – Lituji, čekají mě …

8a14d-big_lituji-cekaji-me-vxa-336192
💞

„Ambiciózní Yael žije jen svou prací a nemá čas ani na přátele. Pak potká bývalého kamaráda Marca, který před lety bez vysvětlení zmizel. Yael i díky němu nachází cestu ke svému zapomenutému bezstarostnému já. Uvědomuje si ale, že její city k Marcovi nejsou kamarádské. To ji staví před nelehký úkol – najít rovnováhu mezi láskou a kariérou. Jak má obstát v náročné práci a zároveň věnovat dostatek času novému vztahu, aby Marca znovu neztratila?“
 
💞

Lituji, čekají mě … je dalším románem francouzské autorky Agnes Maritn-Lugand, který se velice dobře čte a rychle ubíhá. Oproti předchozí autorčině sérii o Šťastných lidech je však podstatně pozitivnější, i když i zde dokáže hlavní hrdina ve čtenáři zvednout pořádnou vlnu adrenalinu.
Hlavní hrdinka Yael je ambiciózní mladá žena, která své práci v tlumočnické agentuře obětovala veškerý soukromí život a to včetně vztahů se svými nejbližšími. Na čtenáře i na své okolí může působit jako tvrdá a nelítostná workoholička pro niž vztahy s přáteli nejsou nijak důležité. Ale jak už to tak v životě bývá, nic není takové, jak se může zdát na první pohled. A ani Yael není ve skutečnosti tak tvrdá, jak se zdá, spíše prací a ambicemi skrývá prázdnotu a bolest, kterou dokáže vyléčit jen jeden člověk.
Pokud bychom, zcela výjimečně, začali slabými stránkami, pak musím říci, že se hledají poměrně těžko. Za jednu ze slabin příběhu by se dala označit značná předvídatelnost, kdy zápletku i konec lze vyvodit poměrně brzy. Zároveň lze i pochybovat o reálnosti příběhu, protože přeci jen ambice a workoholismus neskrývají obvykle osobnost volnomyšlenkářky a zraněnou duši, tak jako je v příběhu popisována Yael. A pokud ano, je značně nepravděpodobné, že by se takový člověk dokázal navrátit k původnímu stylu života v ak krátkém čase.
Oproti tomu kladů má román podstatně více. Jako hlavní bych zmínila čtivost a gradaci příběhu ke které napomáhá i slovní hašteření mezi postavami. A právě postavy a jejich poměrně detailní vykreslení jsou autorčinou silnou stránkou. Přeci jen, tak jako Yael mne už hodně dlouho žádná literární postava tak nevytáčela.
Lituji, čekají mě … je kniha určena především čtenářkám, které si rádi odpočinou u svižného románu, který všechna svá tajemství neodhalí hned na prvních stránkách.

 

💞
 
K této knize jsem se dostala, dá se říci, naprosto omylem, jak už je mým dobrým zvykem. a musím říci, že jsem ani na okamžik nelitovala. Příběh obsahuje vše, co mám u knížek ráda – přestřelky mezi hlavními hrdiny, přátelství i tajemství a pořádné jiskření mezi hlavními postavami. Ačkoliv mne Yael opravdu velice často vytočila doběla, přesto a možná právě proto jsem si čtení velmi užila a stala se autorčinou fanynkou, protože takto gradující a živé romány pro ženy jen tak někdo nedovede.
💞

 

Ačkoliv se románu lze pár věcí vytknout, pro mne obsahuje vše, co by ideální příběh tohoto žánru měl obsahovat a takže bez jakýchkoliv pochybností dávám plný počet …

 

💛💛💛💛💛
 

4 komentáře: „Agnes Martin-Lugand – Lituji, čekají mě …“

  1. Já tuhle knihu četla a popravdě, byla jsem z ní strašně zklamaná. Nevím proč, ale hlavní hrdinka mi přišla jako naprostý idiot, styl autorky mi taky nesedl … U mě kniha neprošla.

    To se mi líbí

  2. Moc děkuji za přečtení 🙂 mě se tahle knížka líbila asi více než šťastní lidé, protože není tak depresivní, už se těším na další knihy od této autorky a na další postavy, které mne budou vytáčet do běla 🙂

    To se mi líbí

  3. Moc děkuji za přečtení, myslím, že toto je jedním z měřítek pro dobře odvedenou práci na knize – tedy to, že vzbuzuje vášně a rozporuplné názory, ostatně u této autorky je to typické, že její knihy člověk buď miluje a nebo mu naprosto nesedly …

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s