Recenze, Romantické příběhy

Fiona Valpy – Láska po francouzsku

028d7-sta25c525been25c325bd2bsoubor2b252852529
🍇
 
„V románu Láska po francouzsku najdete to, co chybí většině dnešních módních knih: opravdovost. Patří k těm, na které budete myslet ještě dlouho poté, co dočtete poslední stránku. Gina ztratí skvělou práci, přítele i část rodiny, a tak se rozhodne pro zbrusu nový začátek. Vymění chladnou šedivou Anglii za slunný francouzský jih, plný barev a skvělého vína. Začne žít v domě na venkově, který zdědila po své milované tetě. Zaskočí ji však různé nečekané situace, při nichž se musí spolehnout na nové přátele. S dírou ve střeše jí pomůže hezký a záhadný zedník. Jak dopadne největší faux-pas? Jdou vůbec překonat rozdíly mezi britskou a francouzskou náturou? Podaří se Gině splnit si svůj francouzský sen o lásce?“ 
🍇
Láska po francouzsku je první knihou z romantické edice, jejíž autorkou je britská spisovatelka Fiona Valpy. Jedná se o lehký, romantický příběh, který se velice snadno a rychle čte.
 
Vypravěčkou příběhu je mladá žena Gina, která se přestěhuje do slunné Francie poté, co se jí zhroutí život – ztratí rodinu, práci i přítele. Ve Francii se rozhodne pro studium prestižního vinařského certifikátu Master of wine. Hlavní charakteristikou Finy je myslím odvaha se kterou zvládá všechny obtíže a to včetně sympatického dělníka Cedrica, který jí pomáhá s opravou domu.
Co se dá říci o tomto příběhu? Jedná se o prvotřídní romantický román pro ženy, u něhož je hlavní zápletka i závěr odhadnutelné po několika úvodních stránkách. I když to je asi charakteristika, která spojuje většinu romantických knížek a čtenář s tím chtěj nechtěj musí počítat a tím pádem to nelze považovat ani za nedostatek takového příběhu.
Jistou odlišností jsou krásné popisy přírody vinařské oblasti, kam se Gina přestěhuje. Čtenář se může seznámit i s řadou francouzských tradic a zvyků na venkově v kontrastu se britskými zvyklostmi. A když už se děj odehrává v kraji kvalitního vína, tak autorka čtenáře zavede i ke znalcům tohoto královského moku od kterých se lze mnoho naučit o výrobě a cestě k dokonalému vínu.
Na první pohled může kniha připomínat svým námětem například knihu Láska v Provenci od spisovatelky Bridget Asher nebo Ostrov s vůní čerstvého chleba od Jenny Colgan. Ve všech třech románech se setkáváme s ženami, které přišly o všechno a snaží se najít nový smysl života. Oproti zmíněným knihám je však Láska po francouzsku napsána podstatně pozitivněji a romantičtěji, protože autorčinou hlavní předností je zajímavé vykreslení okolí příběhu.
Knihu bych rozhodně doporučila všem čtenářkám, které mají rády romantické příběhy u který si lze příjemně odpočinout. Zároveň je to román určený pro milovníky Francie a francouzského vína, protože Láska po francouzsku je jedním z nejlepších příběhů z této země, které jsem doposud četla.
🍇
Láska po francouzsku je příběh, ke kterému jsem se dostala především díky nádherné a nápadité obálce. A jako velký klad vnímám, že knížka nemá „jen“ povedenou obálku, ale také nádherný příběh. 
 
Sice musím uznat, že příběh není zcela nejoriginálnější a spíše se zápletkou řadí mezi tuctovější romantické knížky, ale to co ztrácí na originalitě, to dohání na popisech přírody a reálií francouzského venkova.
 
Nevím čím mne příběh tak oslovil, možná je to zvláštní lehkostí a optimismem se kterým autorka popisuje i nepříliš pozitivní věci, takže na čtenáře zřetelně dýchá příjemné teplo a odpočinková letní atmosféra, což je věc, kterou mám u knížek velice ráda. Navíc je to kniha, která dokáže leccos naučit, třeba o francouzských tradicích nebo výrobě vína, takže dodává příběhu zajímavou přidanou hodnotu.
🍇
Láska po francouzsku je bezpochyby román, který si ve svém žánru romantických příběhů, zaslouží plný počet a vřelé doporučení všem romantickým duším.
 
💛💛💛💛💛

2 komentáře: „Fiona Valpy – Láska po francouzsku“

  1. Moc děkuji za pochvalu 🙂 knížka rozhodně stojí za přečtení a také její kolegyně od stejné autorky, zvláště pro milovníky Francie, nečetla jsem mnoho knížek, které by tuto zemi dokázali popsat i s přítomnou vůní a chutí 🙂 jsem zvědavá na tvé pocity z ní 🙂

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s