knižní tag, Literární kavárna, Romantické příběhy

Chocolate books tag

Další knižní tag, který jsem si pro vás vybrala je Chocolate books tag. Na tento tag jsem před časem narazila na blogu We love books.
A proč jsem si jej nechala na tento týden? Nu přeci pro povzbuzení, protože co jiného nám může pozvednout náladu než pořádný kus čokolády, že?
A co vám vybaví za knížky u tohoto tagu?
Těším se na vaše postřehy a přeji příjemné počtení…

1. Tmavá čokoláda
Kniha s temným tématem
U této otázky jsem měla hodně těžkou volbu, protože temné příběhy tak nějak z principu nečtu. Přesto bych sem asi zařadila knihu Cukrová panenka, která se věnuje rasismu mezi bělochy a černochy ve Spojených státech.
2. Bílá čokoláda
Milá a oblíbená knížka
Milou a oblíbenou knížkou je pro mne jednoznačně Milované Princezně : milostné dopisy od tvého krále. Co může dívkou více potěšit více než dopis od jejího milujícího nebeského otce a krále, že? Pro mne je to i malá „Bible“ která dokáže pomoci a poradit v každé životní situaci.

 

 

3. Mléčná čokoláda
Kniha od které jsem se nedokázala odtrhnout
V poslední době jsem se nemohla odtrhnout hned od dvou sérií. V první řadě to byl příběh od Sabine Ebert Tajemství porodní báby, což je dramatický historický román z hlubokého středověku. v druhém případě to pak byla kniha Ostrov s vůní Čerstvého chleba, který vám dokáže provonět celý byt. Zároveň je to lehká a odpočinková romantika, která nesmí chybět na žádné dovolené.
4. Čokoláda s karamelovou náplní
Sladká kniha, u které jsem měla pocit, že jsem celá ulepená
Jako čtenářka romantických příběhů bývám více či méně ulepená poměrně často, ale asi tou nejsladší knížkou z poslední doby je Espressologie. Kniha, kde se vše točí okolo kávové seznamky a studentských lásek.

 

5. Kit Kat bez oplatky
Kniha, která mne v poslední době překvapila
V posledním půl roce to byly hned dvě knihy od autorky Kateřiny Petrusové – Pekáč buchet a S hlavou v oblacích (pejru). Obě knihy byly velice dobře hodnoceny, a tak jsem čekala zajímavé příběhy. Bohužel jsem však zjistila, že jsou to prvoplánové romantické knihy, které nedokázaly využít svůj potenciál, především protože jim chyběla výraznější zápletka.

 

6.Snickers
Kniha ze které jsem šílela
V pozitivním smyslu to byly knihy ze série Láska podle Shakespeara. Tak krásnou , pozitivní a neuvěřitelně čtivou sérii jsem již dlouho nečetla. Zvláště mne zaujalo neobvyklé spojení romantického příběhu na hranici young adult s klasickým dílem Williama Shakespeara a odborným výkladem jeho textů.
7. Horká čokoláda se šlehačkou a marshmalow
Kniha, kterou bych si vybrala na poklidné čtení
Myslím, že pro poklidné čtení lze vybrat téměř jakoukoliv knihu z mé knihovničky, ale pokud bych měla vybrat jedinou z poslední doby, pak by to byla asi Nečekaně vévodkyní. Jiskrný a romantický příběh ze historické Anglie, který čtenáře seznamuje s rozdíly mezi druidskou a katolickou vírou a tvrdými praktikami na královském dvoře.

 

8. Bonboniéra
Série o které si myslím, že je v ní něco pro každého
Asi trochu překvapivě v tomto případě vybírám sérii Srdíčko z nakladatelství Pony Club. Ačkoliv lze tyto knihy zařadit jako dívčí nebo koňský román, myslím si, že na své si přijdou i starší čtenáři. Hlavním důvodem je netradiční způsob léčby, kterou hlavní hrdinka využívá – léčba bylinkami. Proto si na své přijdou jak dívky, tak i starší čtenářky, které se mohou dozvědět něco nového z bylinkářství, což lze často využít i v reálném životě.

6 komentářů: „Chocolate books tag“

  1. Tak to je netradiční a originální tag 🙂 Ani jednu knížku jsem zatím nečetla, takže nemůžu porovnat. Ale po některých se podívám, takže díky za tipy 🙂

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s