knižní tag, Romantické příběhy

Červencové kniholéto trochu jinak

Tento tag pochází od Narcisky a byl původně plánován, jako instagramová výzva, ale asi bych to nebyla já, abych si výzvu trochu přizpůsobila, protože dostatek knížek má knihovnička neobsahuje, ale tahle výzva byla natolik zajímavá, že jsem prostě nemohla odolat.
A musím říci, že se mi při jejím plnění hodně zapotily mozkové závity.
A jaké je vaše kniholéto?
Těším se na vaše postřehy…

1. Červencový TBR
Můj pravidelný a tedy i červencový TBR tvoří především seznam nepřečtených knížek na DK. Seznamy vědomě netvořím, protože jsem si předem vědoma, že je nejsem schopná splnit, jelikož si vybírám knížky podle aktuální nálady, což se většinou se seznamem rozchází.
Ale přeci jen jsem si řekla, že za léto zkusím, mimo jiné, přečíst tyto knihy, a protože přečtené jsou do této doby jen podtržené, sami vidíte, jak to s mým plány bývá, protože kromě toho jsem přečetla další 3 knížky, které na seznamu vůbec nebyly.
-Amy a Roger: Na cestě
-Zlatý syn
-Babička
-Doktorka z konce světa
3 básnické sbírky Richarda Skolka
-Zbožňuju New York
-Léto, kdy jsme se poznali
Chuť jablečných jadýrek
Kabinet milostných dopisů
-Kouzelný náramek

2. Dobrodružství
Když mám vybrat typickou knížku plnou dobrodružství, je má volba jasná – rozhodně knížky od J. Foglara. Ale je pravda, že je otázka, kde se skrývá větší dobrodružství, jestli v příběhu Hoši od Bobří řeky nebo Strach nad Bobří řekou.
Co myslíte?

3. Ledové osvěžení
Když ledové osvěžení, tak pořádné! A to v sobě skrývá kniha My tři ve sněhu a vánici od Věry Řeháčkové. Přeci jen, co více dokáže zchladit, než uvíznutí pod lavinou bez rodičů a telefonu, kdesi v Rakouských Alpách, že?

4. Cesta do Ameriky
S  cestou a životem v Americe se mi na prvním místě spojuje cestovatel a spisovatel Leoš Šimánek, který své cesty ve většině pčípadů směřoval právě do Severní Ameriky a přilehlého Tichomoří.
Kdybych měla vybrat jeden příklad, asi by to byla kniha Od severu k jihu, kde popisuje svou cestu ze severu Kanady až do Ohňové země v Jižní Americe.

5. Knihy na C a M
C … jako Cukrová panenka – román popisující rasismus a oddělení bílé a černé rasy v New Orleans. A také kniha, na kterou již brzy naleznete podrobnou recenzi zde na blogu.

M…. jako Malý princ – kniha, kterou není vůbec nutné představovat, protože ji zná snad každé dítě i dospělý…
6. Barva ohně
Jakou jinou knihu bych si pro tuto otázku vybrat, než sérii, kde se to jen hemží draky a tedy ohněm jen hemží – Dračí jezdci, konkrétněji druhý díl Eldest. Tato kniha má zásobu ohně nejen uvnitř, ale také navenek a díky svému napětí dokáže čtenáři pořádně rozproudit krev.

7. Kniha a voda
Voda v knížkách je pro mne, jako dívku narozenou ve vodácké rodině, především spojena s vodáky a nebo také plavci, a protože těchto knížek není úplně mnoho, rozhodně si zaslouží tu být všechny. Přeci jen, kde jinde lze zažít vodu opravdu všemi smysly, než na nějaké té řece, že?

Vodácká soutěž Kenyho volej
Proč bychom se netopily
Loď ahój

8. Cesta do Francie
Nu, asi jsem nedostala v poslední době těžší otázku protože knížky o Francii mám moc ráda a hlavně jich už poměrně hodně obývá mou knihovnu.
Tak a kterou z nich vybrat, že?
Asi zvítězí série knih od Fiony Valpy – Láska po Francouzsku, Vánoce po Francouzsku a Navždy po Francouzsku, protože zde opravdu hrdinky do Francie přicestovaly.

9. #socksunday
Konečně snadný výběr mezi řadou knížek, které jsem přečetla – jednoznačně Harry Potter a Tajemná komnata a slavná scéna s domácím skřítkem Dobbym a ponožkou se slizem…

10. Přijel k nám cirkus
Cirkus – změť barev, vůní a tvarů, které dohromady dokonalý celek.
Pro někoho může být cirkus i velký nepořádek, ale pro mne jsou symbolem cirkusu v ideálním světě Diáře s citáty Paula Coelho s neuvěřitelnými ilustracemi Cataliny Estrady.

11. Kniha a svíčka
Knížka, kterou si představím, že ji čtu u svíčky a nebo, že ji osamělý mnich  klášteře u světla ohně přepisuje?
I zde je volba jasná – Bible, přeci jen je zvláštní číst příběh starý několik staletí v klimatizovaném vlaku z telefonu … tady to opravdu svádí ke čtení při svíčce nebo petrolejce…

12. Cesta do Anglie
U příběhů z Anglie mne napadá asi jen jedna knížka, kterou jsem před lety četla a jejíž hrdinka do Anglie cestuje – Pohanská princezna. Romantický příběh, který zároveň čtenáři představuje druidské zvyky i přetvářku anglické církve a šlechty.

13. Námořnické barvy
Nejen barvy, ale také příběh popisující život novodobého námořníka je ukrytý v knize mladé autorky Kateřiny Doležalové – Ze zápisníku námořníka. I když po přečtení by asi žádný rozumný člověk už nikdy nevstoupil na podobnou turistickou loď o které autorka píše, že?

14. Oblíbená obálka
Asi mám štěstí, protože většina knížek, které mne zaujaly svým příběhem mají i fantastické obálky a je těžké mezi nimi vybrat tu jedinou nej …
A tak zkusím hned tři, které jsou něčím vyjimečné – Levandulový pokoj, Návraty domů a Nečekaně vévodkyní, jejíž obálka pod přebalem skrývá malé tajemství…

15. Kniha a květina
Knížka jejíž název i obálka připomínají květinu?
Tak to připadá v úvahu asi kniha Vůně jasmínu, že?
A protože tahle knížka už poměrně dlouho leží v knihovně připravená na přečtení, jsem velice zvědavá, jestli i její příběh jasmínem voní…

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s