Recenze, Romantické příběhy

Kateřina Doležalová: Ze zápisníku námořníka

„Humorné zápisky z cest výletní lodí, kde mladá autorka rok pracovala jako člen posádky.“

Knihu je možné získat např. zde
💦
 
Ze zápisníku námořníka zachycuje zážitky, které na člověka mohou čekat při plavbě na výletní lodi. V knize nalezneme příběh samotné autorky, která se po celou jednu sezónu plavila jako zaměstnanec na výletní lodi po Francii. S nadsázkou se čtenář seznámí se životem na lodi, kde není o více či méně úsměvné zážitky nouze.
 
💦
 
Ze zápisníku námořníka je příběh, který je napsán velice živě a neotřele. Tvoří jej krátké deníkové záznamy, které popisují nejen jednotlivé dny, ale dokonce i minuty života na lodi. Díky tomuto formátu se knížka velice snadno a rychle čte a to i v rušném prostředí.

Hlavní hrdinkou je sama autorka a dá se říci, že i sám život či osud, který dokáže život posádky jak se patří okořenit. 

Slasti i strasti, které s sebou přináší práce na lodi, popisuje autorka s nadsázkou a velice příjemným humorem, který bezpochyby potěší každého alespoň trochu škodolibého čtenáře se smyslem pro humor.

Hlavní předností tohoto příběhu je myslím originalita, kdy se autorka věnuje poměrně neobvyklému tématu, kterým je práce na malé výletní lodi. Jeho jednoduchý styl psaní a velice trefný humor slibují čtenáři prvotřídní odpočinkovou knížku, která se hodí na každou dovolenou, tedy pokud to zrovna není dovolená na výletní lodi.😉

Oproti tomu bych knížku rozhodně nedoporučila čtenáři, který hledá nějakou hlubokou myšlenku, fakta nebo hlubší příběh, protože to zde rozhodně nenajde. Drobnou nevýhodou může být roztříštěnost příběhu, která je způsobena velice krátkými deníkovými záznamy (někdy i jen cca 4 řádky dlouhé), což ovšem k tomuto žánru patří.

Knihu bych rozhodně nedoporučila těm, kteří plánují strávit svou dovolenou na podobné lodi, o které autorka píše, protože ač je kniha plná humoru přeci jen je představa, že takto to opravdu vypadá na výletních lodích, přeci jen značně děsivá.

💦
 

Jak už to u mne bývá, i k této knize jsem se dostala víceméně omylem. Když jsem si přečetla nabídku k přečtení, kterou jsem od autorky dostala, říkala jsem si, že tahle knížka rozhodně nebude stát za to, protože jinak by nebyla tímto stylem propagována.

Musím však říci, že jsem se parádně spletla, protože tahle knížka rozhodně stojí za to! Možná člověka, stejně jako mne, neosloví hned na první stránce, ale na té druhé se to rozhodně podaří.😉

Knížka mne rozhodně zaujala svou otevřeností a neotřelým nápadem i tématikou, která úplně obvyklá není. Zároveň mne velice mile překvapila i svým humorem, se kterým jsou popsány i poměrně šílené věci, při kterých by řada lidí raději s řevem utekla, než aby se tomu s ironií a sarkasmem od srdce zasmála.

Jistým nedostatkem pro mne je, že se jedná o deníkové zápisky, které úplně nepreferuji, ale na druhou stranu je pravda, že ucelené vyprávění by nemělo takové kouzlo, jako kniha má.

 
💦
 

Knížku bych rozhodně doporučila všem čtenářům, kteří se rádi škodolibě pobaví nad neštěstím druhého člověka. Je to ideální kniha na odpočinkovou dovolenou nebo na relax po náročném dni ve škole či v práci.

Za mne si tato kniha rozhodně zaslouží plný počet pro svou otevřenost a zajímavé zpracování …

💛💛💛💛💛

A co vy? Jak se vám tato recenze/knížka líbila? 
Budu velice ráda za vaše postřehy …
😃

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s