Recenze, Romantické příběhy

Pekáč buchet

Krásný den, v dnešním článku bych vám chtěla představit poněkud starší knížku Pekáč buchet, jejíž autorkou je česká spisovatelka Kateřina Petrusová. Pojďme se společně podívat pod pokličku práce redaktorky ženského časopisu, jejíž největší vášní je gastronomie.

Přeji příjemné počtení 🙂

💗

Kniha Pekáč buchet vypráví o redaktorce ženského časopisu Kláře, jejíž největší vášní a zálibou je jídlo a vaření. Ke svému koníčku se uchyluje i během své práce a důvod je prostý – jídlo na rozdíl od lidí nikdy nezklame.

Vše se změní v okamžiku, kdy onemocní její kamarádka a ona je nucena  udělat rozhovor s Matoušem, jehož velkou zálibou jsou adrenalinové sporty. A je na světě hlavní zápletka příběhu. Je možné, aby naprosto rozdílní lidé našli společnou řeč? A jak je pravdivé moudro, že láska prochází žaludkem?

3bec3-000pekacek
💗

Hlavní postavy

Jak již bylo řečeno, hlavní postavou je redaktorka Klára, která je autorkou označovaná, jako gastrosexuálka. Klára je mladá žena, která o sobě nemá nijak vysoké mínění a před ostatními lidmi se schovává mezi jídlem. Zpočátku příběhu je se vším nespokojená a silně zaměřená na sebe, což se ale značně změní, když potká Matouše a konečně si začne užívat života. V tu chvíli se ukáže její starostlivost i jistá vášnivost.

Další postavou, která v příběhu stojí za pozornost je Matouš – adrenalinový sportovec a horolezec. Dá se říci, že je úplným opakem Kláry, protože si z plných sil užívá života a žádná překážka pro něj není nepřekonatelná. K životu přistupuje s optimismem, nadhledem a s energií sobě vlastní dokáže obrátit Klářin život naruby.

Hodnocení knížky

Pekáč buchet je velice čtivě napsaná knížka, která je vyprávěna v ich formě z pohledu hlavní hrdinky. V úvodu každé kapitoly se nalézá recept na jídlo, které nejen udává název celé kapitoly, ale je o něm psáno i v samotném příběhu.

Hlavním pozitivem této knihy je, že si u ní čtenář odpočine, protože příběh naprosto nevyžaduje čtenářovo přemýšlení a soustředění. Tomu napovídá i hlavní zápletka/nedorozumění, které lze nalézt ani ne na jedné kapitole.

Za hlavní nedostatek příběhu vnímám právě to, že zde není žádná hlubší zápletka nebo spíše konflikt, takže příběh plyne velice hladce, optimisticky a vlastně ničím nepřekvapí.

Pekáč buchet je příběhem, který dokáže oslovit především čtenářky, které hledají oddechovou romantiku, u které není nutné přemýšlet.

Obálka knihy: Zde je nutné knize udělit významnou pochvalu, protože obálka je zajímavá, originální a přesně vykresluje samotný příběh.

💗

Jak už to tak často bývá, tak i u této knihy mám po přečtení značně rozporuplné pocity. Myslím si, že román má velký potenciál a originální tématiku, ale na druhou stranu mu ubírá na zajímavosti málo propracovaná/vygradovaná zápletka.

Při čtení jsem celou dobu čekala, kdy přijde nějaký konflikt nebo výraznější problém, a najednou byl konec knihy, takže celý příběh vyzněl poměrně sladce a nezajímavě.

💛💛

Tato kniha u mne získává 20%, protože to byla příjemný romantický a oddechový příběh, který ale čtenáři nepřináší žádné zamyšlení ani významnější dějovou zápletku.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s