Online možnosti a vzdělávání, Skryté poklady

Recenze: kurz Tvůrčího psaní

Individuální kurz tvůrčího psaní probíhá dálkově, přičemž je vyučován prostřednictvím emailů. Pro jeho absolvování je nutné pouze mít napsaný alespoň jeden článek na blogu, který lektor se studentem postupně opravují až k dokonalosti. Kurz je určen všem, kteří píší články na blog a mají chuť se naučit něco nového nebo pozvednout úroveň svých článků.
Lektorem tohoto kurzu je mladý spisovatel Richard Skolek, který je autorem několika úspěšných knih (např. Moudré z nebe) a zároveň také lektorem řady kurzů.
Cena kurzu tvůrčího psaní je 700 Kč a lze jej objednat na internetovém portálu Naučmese.cz

💬

Jak již bylo řečeno Dálkový kurz tvůrčího psaní probíhá prostřednictvím emailů. Student si vybere článek ze svého blogu na kterém následně s lektorem pracují a postupně jej opravují. Výuka probíhá velice praktickým způsobem, kdy lektor článek okomentuje a student si opraví své chyby a opravu opět pošle na kontrolu. Během kurzu proběhne oprava cca 1- 2 článků, jejichž počet závisí na délce textu, a jednoho „teoretického“ cvičení, ve kterém se probírá teorie z lingvistiky, kterou lze snadno aplikovat při psaní článků a pozvednout jejich úroveň.

Kurz probíhá formou praktických cvičení/výuky, takže se student učí výhradně na vlastních chybách a komentářích od lektora, a proto v rámci kurzu nejsou potřebné žádné teoretické materiály k nastudování.

Tvůrčí psaní je zaměřeno na autory, kteří píší krátké slohové útvary na blogu či osobních webových stránkách. Tomu je přizpůsobena i samotná skladba a obsah kurzu.
Myslím si, že délka kurzu může být hodně individuální podle časových potřeb obou stran. Celkový čas, který potřebný pro jeho splnění je cca 2 až 4 hodiny. Lze jej tedy splnit během zhruba dvou týdnů, ale také může trvat téměř 4 nebo 5 týdnů, zvláště pokud pro toto odložení jsou závažné důvody.

Hlavním pozitivem kurzu je velká časová flexibilita a osobní/individuální přístup lektora, což umožní řadě studentů větší posun a zlepšení, než běžná formální výuka. Dalším kladem je, že se při výuce pracuje přímo s bloggerovými texty, díky čemuž je pro něj poté snadnější se podobných chyb vyvarovat v dalších článcích, a navíc to bude pro něj podstatně zajímavější, než práce na cizím textu.

Nelze říci, že na článcích je vidět zlepšení ihned po skončení kurzu, ale pokud si student vezme rady lektora k srdci a dá si pozor na chyby, které při psaní dělá, výsledky se po napsání několika dalších článků bezpochybně objeví.

Jak již bylo výše zmíněno, tento kurz je určen všem lidem, kteří píší články na blog nebo na jinou online plattformu, a to bez ohledu na jejich věk.

💬
Jak už to bývá, ty nejzajímavější nabídky člověk získává ve chvíli, kdy má úplně jiné starosti, ale pokud je přijme, možná právě díky zaneprázdnění, objeví jejich hlavní podstatu. A tak to bylo i v mém případě, když jsem získala možnost zúčastnit se kurzu Tvůrčího psaní a zároveň jsem na poslední chvíli dokončovala svou bakalářskou práci.
Svou účast v kurzu jsem velice dlouho zvažovala právě kvůli časovému vytížení, ale nakonec jsem to zkusila a musím říci, že mne kurz velice mile překvapil a také hodně naučil.
A musím říci, že velice obdivuji trpělivost a časovou flexibilitu, kterou byl lektor ochoten poskytnout, a díky níž jsem na jeden úkol (cca 1/2 hodinu práce) čas i dva týdny, bez výraznějšího urgování.
Osobně za veliký klad považuji dovednost, se kterou vyučující sděluje nejen silné, ale také slabé stránky článků, tak aby studenta neodradil od psaní, ale naopak mu velice prakticky ukázal, jak může svůj článek zlepšit.

Oproti tomu jistým nedostatkem je pro mne absence jakýchkoliv studijních materiálů ke kterým bych se ve volném čase mohla vracet. Je sice pravda, že veškeré připomínky i rady je možné dohledat v emailu, ale na druhou stranu by bylo přínosné se zpětně podívat do dokumentu, kde by byly uvedeny např. nejčastějších chyby, které se v článcích objevují a způsob, jak je opravit.

Zároveň si myslím, že kurz obohatí každého studenta, který si jím projde a znatelně zlepší jeho články, i když to nebude vždy na první pohled patrné, což se stalo i u mne.

💬
Tento kurz bych ohodnotila za „čtyři“, protože po obsahové stránce mu sice nelze nic vytknout, ale přeci jen tam nějaký nedostatek vidím, ale přesto bych jej chtěla všem vřele doporučit.
💜💜💜💜
Tímto bych chtěla poděkovat autorovi kurzu za možnost jeho bezplatného absolvování, díky čemuž mohla vzniknout tato recenze.

1 komentář: „Recenze: kurz Tvůrčího psaní“

  1. Aby nedošlo k nějakému nedorozumění, pro jistotu dodám, že kurz je ryze praktický a žádnou teoretickou část nemá. Jak je zdůrazněno i v popisu na serveru Naučmese, má sloužit především k detailní individuální zpětné vazbě, logicky k němu tedy nemohou být žádné všeobecné pracovní materiály – tím by přišel o hlavní přínos. Pokud hledáte teoretický kurz, můžete se podívat do nabídky, doporučím například Jak napsat opravdu silný příběh.

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s