Recenze, Romantické příběhy

Předehra

 V dnešním článku se budeme věnovat příběhu Předehra, který tak trochu boří hranice mezi jednotlivými knižními žánry. Fantasy, psychologický román a romantický příběh pro ženy se zde proplétají až vás z možná začne bolet hlava. 
💔
 
Předehra je román o pozemském muži Robertovi a dívky Kaomimomini, přicházející na Zemi z neznámé planety. Staneme se svědky osudové lásky, která velice snadno, ale o to trvaleji změní životy dvou mladých lidí. Příběh ukazuje, jak náročné je překonat rozdíly mezi dvěma odlišnými lidmi i světy, a zároveň, že svému osudu nikdo neunikne, i když se o to sebevíce snaží. A myslím, že nechybí ani pořádné tajemno opředené kolem příběhu i mezi samotnými hrdiny …
 
💔
 
Předehra je poměrně čtivá knížka, která, jak už je to u této autorky zvykem, vtáhne čtenáře do děje a již jej nepustí ze svých spárů, dokud se mu doslova nezatočí hlava. Myslím si, že i méně zdatný čtenář se od knížky jen velice těžce utrhne a zvládne ji přečíst za velice krátkou dobu.
 
Na to, že se jedná žánrově o romantickou knihu, milovníci těchto knížek budou pravděpodobně zklamáni. Je zde ohromná osudová láska, která je však bohužel nešťastná.
 
Z mého pohledu je zde vykreslený poměrně netradiční příběh, který se příliš v tomto žánru neobjevuje. Vztah založený na tajemství, odlišnosti dvou světů a předem jasného špatného konce ve svých knihách autoři nepoužívají.
 
Kromě toho je velice zvláštní i atmosféra a emoce/city, které hrdinové zažívají. Tedy ne, že by to byly opravdu tak zvláštní emoce, ale spíše jejich vykreslení a dotažení do extrémních pozic na jejich škále. Ovšem myslím si, že bez jisté temnoty a vyhrocených situací a emocí, by se už nejednalo o dílo Radky Zadinové, pro kterou je tento styl psaní typický.
 
Ač jsem vždy ráda, když mohu doporučit dalším čtenářům čtivou knihu, v tomto případě před onou čtivostí trochu varuji, protože kniha v sobě ukrývá mnoho temných stránek lidské osobnosti a osudů, a pokud si citlivější čtenář nedodrží jistý odstup od příběhu, jistě jej nemine po jejím přečtení závrať a bolestí hlavy a mírná deprese.
 
Pokud však patříte k těm čtenářům, na které jsou romantické knihy příliš sladké, ale přece jen byste si chtěli něco o lásce, a trochu i temnotě, přečíst, pak vřele doporučuji, a je to kniha přímo pro vás …
 
💔
 
Ač byli na střední škole časy, kdy jsem si velice užívala čtení knížek od této autorky, přeci jen jsem se románu Předehra z neznámého důvodu vyhýbala. Je to pro mne jedna z knížek k jejíž četbě mne přinutily spíše okolnosti, než že bych se do ní pustila sama od sebe. 
 
Před časem jsem ji dostala od své kamarádky jako dárek, a to ne jen tak ledajaký. Uvnitř se skrývalo osobní věnování od samotné autorky! 
 
Vím, že kamarádka to myslela dobře, protože ve své době jsem měla tuto autorku velice ráda, bohužel čas darování přišel trochu později, než by si knížka zasloužila. 
 
K jejímu přečtení jsem se přemlouvala velice dlouho a výsledný dojem byl nic moc. Je pravda, že knížka je velice čtivá a snadno vtáhne čtenáře do kolotoče v zásadě negativních myšlenek, na jehož konci jsem objevila docela silnou závrať a bolest hlavy.
 
Zde musím asi podotknout, že si rozhodně nemyslím, že je to chyba téhle knížky či autorčina stylu psaní, ale spíše mnou. Za téměř tři roky vysoké školy se mi značně změnil pohled na svět, který se mi, možná díky mému uvěření v Boha, zdá mnohem lepším místem pro život, než dříve. 
 
A právě v tom byl pro mne asi největší oříšek, který jsem u této knížky těžce skousávala – ta velká negativnost, smutek, beznaděj a hlavně žádná víra v lepší svět. Mám velice rád, když mne kniha něčím osloví, zaujme nebo u které si mohu odpočinout a nevnímat negativnost dnešního světa, a to tato kniha nedokázala, spíše naopak.
 
Zároveň jsem ale ve své podstatě ráda, že jsem si knihu přečetla, protože jsem najednou viděla ten veliký rozdíl mezi depresivní puberťačkou, kterou jsem asi byla v době, kdy jsem tyto knihy ráda četla, a studentkou vysoké školy, která se svou naivitou věří v krásný svět i dobré konce, kterou jsem dnes.
💔
 
I přes své negativní hodnocení si myslím, že tato knížka není vyloženě ztráta času, protože je psána zajímavým jazykem i se dobře čte. Bohužel pro mne, je však myslím určena lidem, kteří mají rádi temnější a tragičtější/smutnější literaturu, než já.
 
Proto musím knížce Předehra dát pouze za 3, protože pro mne je asi cennější věnování od autorky, než kniha samotná …😟
 
💛💛💛

Knihu lze zakoupit na Martinus.cz

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s