Recenze, Romantické příběhy

Více než tesař

Kniha Více než tesař je ve své podstatě shrnutím vědeckých důkazů o věrohodnosti křesťanství, Bible a postavě Ježíše Krista, které autor nasbíral, když chtěl onu věrohodnost vyvrátit. O to větší bylo jeho překvapení, že je vše opravdu věrohodné, a navíc, že pro věrohodnost je více vědeckých důkazů (a to hned v několika vědeckých oblastech) než u jiného náboženství či starověké události. 


😇

Kniha čtenáře srozumitelným způsobem seznamuje s důkazy a fakty, které se váží k postavě Ježíše Krista, jeho životu, následovníkům i počátkům křesťanství v době těsně po Ježíšově smrti. Jsou zde vysvětleny a podloženy Ježíšovi skutky a poslání.
Napříč celou knihou se dozvídáme, že postava Ježíše Krista i Bible samotná Bible nejen, že je důvěryhodná, ale také vědecky doložitelná. Součástí knihy je Lukášovo evangelium, které pochází z překladu Slovo na cestu.

😇
Knihu Více než tesař lze žánrově zasadit na pomezí populárně-naučné a odborné literatury. Kniha je ve své podstatě tvořena především citáty jednotlivých vědců z prestižních univerzit, především ze Spojených států Amerických a Velké Británie, která jsou prokládána poznatky nebo zkušenostmi samotného autora knížky.
Knížka má zároveň velice praktickou velikost – A5 – která se spolehlivě vejde do jakéhokoliv zavazadla a téměř nic neváží, což mnoho lidí/knihomolů jistě ocení.
Po obsahové stránce je kniha poněkud netradičně řešena – z jedné strany je vytištěna kniha Více než tesař a zároveň na druhé straně (tištěno „hlavou dolů“) se nalézá Lukášovo evangelium.
😇
Tuto knihu jsem dostala do ruky poprvé již před necelými dvěma lety, kdy mi ji doporučila jedna kamarádka ze studentské křesťanské organizace, jejíž jsem členkou. Knížka mi byla doporučena, abych se „zbavila“ nejistot, které má na počátku každý člověk, když se setká s křesťanstvím.
Musím uznat, že si tato knížka poměrně rychle našla jedinečnou pozici v mé knihovně, a to především proto, že jsem ji měla nejdéle rozečtenou, a vrátila jsem se k ní vlastně až před několika dny.
Myslím si, že se jedná o knihu plnou velice zajímavých a důležitých faktů a myšlenek ohledně postavy Ježíše Krista i věrohodnosti samotné Bible. Myslím si, že se jedná o věci, které přivedou k zamyšlení nejen věřícího člověka, ale i člověka nevěřícího.
Zároveň jsou všechna vědecká tvrzení napsána poměrně srozumitelnou a pochopitelnou formou, takže knize dokáže porozumět každý člověk, i když není zrovna vystudovaný teolog či absolvent vysoké školy.
Bohužel u této knihy nemohu říci, že by byla čtivá nebo, že by čtenáře k sobě připoutala, jak to mnoho knih umí. Mně se například tato kniha velice špatně četla a nebylo to způsobeno tím, že by informace nebyly zajímavé, spíše naopak, důležitých a zajímavých myšlenek bylo v knize tolik, že jsem po chvilce ztrácela soustředění pod lavinou nových znalostí. To je sice u odborné knihy velký klad, ale zároveň to značně ubírá na její čtivosti a atraktivnosti pro případného čtenáře.
😇
Tuto knihu velice doporučuji každému, kdo přemýšlí o křesťanství, důvěryhodnosti Bible či Ježíše Krista.
Za mne tato kniha dostává plný počet …
💛💛💛💛💛
Foto obálky: zdroj Internet

2 komentáře: „Více než tesař“

  1. I když nejsem křesťanka, tak tohle vypadá hodně zajímavě 🙂 I když je fakt, že tyhle téměř odborné knihy se někdy čtou hodně těžko, ale zase člověk něco dozví 🙂

    To se mi líbí

  2. svatá pravda, čte se opravdu docela těžce, ale na podobné vědecké údaje o křesťanství jsem jinde nenarazila ani jsem o podobné knížce neslyšela, vřele doporučuji k přečtení 😉

    To se mi líbí

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s