Knižní zamyšlení, Literární kavárna

Romantické příběhy

Brak či kvalitní literatura?

Zdá se vám, že u romantických příběhů je tato otázka naprosto zbytečná? Pokud ano, pak musím říci, že nejste rozhodně jediní. Bohužel když se na sociálních sítích i kolegů v kanceláři zeptáte, co si myslí o romantických knihách, bez výraznějšího zamyšlení odpoví, že se jedná o ten nejhorší brak, který se na knižním trhu objevuje.

Proč?

Hlavním důvodem je myslím, že nám ukazuje realitu více či méně přibarvenou na růžovo a to se přeci nedělá. Pohádky jsou vhodné jen pro děti a normální dospělí nemají na pozitivní zprávy nárok.

Proč si po celodenní dřině přečíst něco odpočinkového a optimistického, když svět je tak temný a je nutné se do zloby, strachu a beznaděje nořit více a více při čtení detektivek, thrillerů a hororů.

Pokud jste optimista, kterému stačí špína, jenž vidíte kolem sebe během dne a večery trávíte raději v objetí pohádkových příběhů pro ženy, pak vás velká část okolí odsoudí a posílá do blázince na nápravu.

Ale nalijme si čistého vína …

Copak ty severské kriminálky, horory, thrillery, detektivky a sci-fi nejsou také jen pohádkami, jen s tím rozdílem, že jsou nabarveny načerno, aby se dospělí čtenáři pořádně rozklepali a zapomněli na menší strachy běžného dne? Já myslím, že rozhodně ano.

A tak se my romantické duše nebojme číst naivní románky, které však v sobě mnohdy skrývají poměrně temné stránky lidské duše, a nebojme se případného odmítnutí či hodnocení od okolních čtenářů. Vždyť je to náš odpočinek, jenž nad nimi trávíme a ten by nám neměl nikdo brát.

Přeji příjemný čas strávený nad romantickými příběhy a těším se na vaše tipy na čtení.

Váš Tatafa 🙂

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s