Recenze, Romantické příběhy

Taxis

“ Taxisův příkop, neboli zkráceně Taxis, je překážka, která se jako taková sama o sobě netrénuje. To jak ji zdoláš, záleží na mnoha faktorech … v neposlední řadě i na štěstí,“ říká v románu jeden ze študáků, „a my jsme si zapůjčili označení taxis pro takovou situaci, kdy jdeš do něčeho nového, co nevíš, jak dopadne…“ 
Kniha Taxis navazuje, po několikaleté přestávce, na autorčiny knihy o mladém učiteli Robinovi a jeho žácích (Prázdniny na vodě, Daň ze štěstí).
Anotace
Hlavní hrdinkou tohoto románu je Jana, sedmnáctiletá dívka, které však všichni říkají chlapeckým jménem Honzo. Jana žije pouze se  svým otcem na statku plném koní a zároveň studuje na gymnáziu, kde jejím třídním učitelem je Robin Hádler. A právě Robin se dívce i jejím přátelům stává oporou a rádcem ve světě, kdy bohatí a mocní si mohou dovolit snad úplně všechno.
V románu se Jana dostává hned k několika „taxisům“ které musí překonat a které mnohdy i překvapivě přinesou nečekané ovoce – například, když při odhalování podvodu, ze kterého je Jana obviněna, získá milého přítele Filipa, který by pro ni udělal cokoliv. V závěru románu však autorka ukazuje, že některé „taxisy“ prostě překonat nelze a že někteří lidé se neštítí ničeho ani zastřelení mladé dívky …
A jaká je kniha Taxis?
Tato kniha představuje v autorčině tvorbě jistý posun od lehkého studentského života se šťastnými konci, k reálnému a velice tvrdému životu.
Kniha je opět psána velice čtivým a zajímavým způsobem, který bezpochybně vtáhne čtenáře do děje. Zároveň je zde i velice rychle plynoucí děj, u kterého čekáte, co se vlastně stane v další chvíli. myslím si, že je to velmi příjemné odpočinutí od běžných dívčích románů, kdy už před začátkem knihy čtenář často odhadne většinu hlavních zápletek.
Jako velmi pozitivní bych hodnotila i to, že autorka v knize nezůstává „jen“ u podrobného popisu hlavních hrdinů, ale že ukazuje podrobněji i rodinu profesora Hádlera, na jejíž vývoj je jistě zvědaví každý, kdo četl autorčiny předchozí knihy.
Nicméně, ačkoliv je tato kniha velice pěkně psaná a má i propracovaný děj, mne nezaujala natolik, jako předchozí knihy. Myslím si, že autorka nedosáhla na laťku, kterou vytyčila předchozími romány. I když je to možná tím, že při příchodu k této knize jsem čekala podobnou lehkost a ideály, které postavy v předchozích knihách měli, a o které během této knihy přicházejí.
Za mne tato kniha dostává „pouze“ za čtyři
💛💛💛💛
Foto obálky: zdroj Internet

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s