Recenze, Romantické příběhy

Daň ze štěstí

Daň ze štěstí je pokračováním románu Prázdniny na vodě od Blanky Chlupové. Vypráví další příhody známé party študáků, které na ně čekají po návratu do školních lavic. Příjemný dívčí román, jenž si rádi přečtou čtenáři všech generací.

Kniha Daň ze štěstí plynule navazuje na první knížku této autorky, Prázdniny na vodě. I v této knize se setkáváme s mladým kantorem Robinem Hádlerem, krásnou studentkou Nikou a jejich přátel. Společně s postavami se ponoříme do hlubin radostí i strastí, které studentům přináší poslední, čtvrtý ročník studia. Kromě veselých až mnohdy komických situací můžeme sledovat Robinův vnitřní boj boj s neopětovanou a skrývanou láskou k Nice nebo to, jak může mladá láska skončit během jednoho malého nedorozumění. Ať se však stane cokoliv, vždy se hlavní hrdinové mohou spolehnout na to, že kolem sebe mají přátele, kteří je nikdy neopustí …
A jaká je Daň ze štěstí?
 
Tato knížka je psána velice čtivým způsobem, který čtenáře snadno vtáhne do děje, ale už je z něj jen tak nepustí zpět do reality. Mne toto kouzlo například neopouští ani po téměř deseti letech od jejího prvního přečtení.
Myslím, že ani u této knihy není pochyb, které vlastnosti si autorka velice váží – přátelství, které dokáže i velice nepříjemnou situaci změnit v legraci a člověka, který je se silami v koncích, nabýt novými silami. Dá se vlastně říci, že přátelství, i to, ze kterého může vzniknout láska, je hlavním motivem této knihy, bez kterého by kniha ztratila pointu.
Tato kniha je asi mým neoblíbenějším dívčím románem, ke kterému se velice často vracím. Velice obdivuji nejen krásnou a nevinnou lásku a hluboké přátelství, které jsou v románu zachyceny, ale také velice zajímavé a téměř až obdivuhodné charaktery hlavních hrdinů.
Z objektivního hlediska jsem si vědoma, že charaktery, situaci i celý román může vyznít velice idealisticky až možná nereálně. Nicméně z osobního pohledu idealisty stále věřím, že takoví lidé opravdu existují i v dnešní době.
Tak jako u předchozího dílu (Prázdniny na vodě), tak i zde jsem vždycky při čtení zatoužila být alespoň na chvilku součástí této obdivuhodné třídy.
Za mne tato kniha dostává plný počet (samozřejmě, že ne, jako ve škole)😉

💛💛💛💛💛

Foto obálky: zdroj Internet

1 komentář: „Daň ze štěstí“

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s